Zobacz pokaz filmów krótkometrażowych Future Shorts One! Kliknij

24 lutego 2011 roku o godz. 19.00 w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych Future Shorts One. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie aby otrzymać podwójne zaproszenie na pokaz.

Pytanie konkursowe: W ramach pokazu będzie można zobaczyć wideoklip do singla Twin Flames grupy Klaxons. Prosimy podać nazwisko reżysera wideoklipu.

Na pytania czekamy pod adresem: konkurs@o.pl

Podwójne zaproszenie otrzymuje Natalia Kościelska. Gratulujemy!

THE DRIFT, reż. Kelly Sears, USA 2007, 8’

THE DRIFT, reż. Kelly Sears, USA 2007, 8’

W lutym po raz kolejny świat połączy się we wspólnym doświadczeniu Future Shorts ONE. W międzynarodowy eter trafi całkiem nowy program złożony z najciekawszych filmów krótkometrażowych z całego świata. Prowokowana przez Future Shorts globalna dyskusja jak co miesiąc zawita również do Kina Pod Baranami.

Future Shorts regularnie dowodzi, że krótka forma filmowa to niezwykle bogate i kolorowe zjawisko, które obejmuje najrozmaitsze przejawy twórczości audiowizualnej. Program lutowy skutecznie podtrzyma tę tradycję. Przyniesie ze sobą dokumenty – The Mystery of Flying Kicks (Reż. Matthew Baite) rozwiąże zagadkę tenisówek zwisających z linii telefonicznych, animacje – Goodbye Mr Chu (reż. Stephanie Lansaque, Francois Leroy) przybliży wietnamską tradycję żegnania zmarłych, teledyski – Flying Lotus w Kill Your Workers zaprosi na brutalną paradę robotów, a Klaxons wezmą udział w psychodelicznej orgii w Twin Flames, i fabuły – Mary Last Seen (reż. Sean Durkin) zabierze na przejażdżkę z chłopakiem, który nie jest tym, kim się wydaje, a Lars and Peter (reż. Daniel Borgman) pokaże świat dysfunkcyjnej rodziny oczami 9-letniego chłopca. W programie znajdzie się też eksperyment – kolażowe The Drift (reż. Kelly Sears) udowodni, że klęska wyprawy w kosmos w latach 60. przyczyniła się do wybuchu kontrkulturowej rewolucji.

Dla pierwszych 10 osób, które zakupią bilet na seans, Kino Pod Baranami przygotowało zestawy DVD z krótkimi filmami laureatów Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Wśród widzów seansu Future Shorts rozlosowane zostanie pierwsze z serii wydawnictwo DVD – kolekcja filmów Adventures in short film. Volume 1.