Zobacz “Piekło na ziemi” – do wygrania podwójne zaproszenia

15 października 2010 roku w Warszawie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Warszawa Centralna: Migracje. Dla dwóch pierwszych osób które prawidłowo odpowiedzą na pytanie, mamy do rozdania podwójne zaproszenia na spektakl Piekło na ziemi, który będzie można zobaczyć w ramach festiwalu 27 października.

Pytanie konkursowe:
Proszę wymienić trzy produkcje, które powstały przy współpracy Contanzy Macras z grupą Dorky Park.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem: konkurs@o.pl

Zaproszenia otrzymują:

Monika Kowalczyk
Arkadiusz Kleniewski

Serdecznie Gratulujemy!

"Piekło na ziemi", reż Costanza Macras

"Piekło na ziemi", reż Costanza Macras

Postkolonialna tolerancja

Więcej imigrantów z Turcji niż Niemców. Wciąż obecne konflikty religijne i narodowościowe. Nierozwiązane kwestie społeczne. Przez lata tłumione i ukrywane. Pozory tolerancji, przemoc, brak edukacji i socjalizacji. Oto berlińska dzielnica Neukölln. Miejsce-problem. Mieszkająca w Berlinie argentyńska choreografka Constanza Macras zaprosiła do współpracy tamtejszą młodzież. Taniec klasyczny i breakdance, etnodisco i muzyka na żywo, historie życia codziennego opowiadane wprost lub zapośredniczone przez oko kamery – oto tworzywo spektaklu.

Rozwibrowanym od emocji językiem młodzi dorośli przedstawiają siebie, badają swoją nie do końca zdefiniowaną tożsamość, pokazują, jak w stale buzujących od napięć środowiskach imigranckich radzą sobie z kulturową niejednorodnością. Piekło na ziemi to opowieść o dojrzewaniu – o wspólnych wszystkim ludziom marzeniach i nadziejach, ale też o dyskryminacji i lokalnych ograniczeniach.

27 – 28 października 2010 r.
Piekło na Ziemi / Hell on Earth
choreografia i reżyseria: Constanza Macras
Dorky Park, Berlin, Niemcy