Zdobądź bon na kurs w Szkole haftu dla pań i panów „Złote rączki”! – rozstrzygnięcie

Szkoła haftu dla pań i panów „Złote rączki” w Krakowie zaprasza na miesięczne kursy haftu dla początkujących i nie tylko. „Złote rączki” to miejsce spotkań różnych ludzi. Kobiet, mężczyzn pochodzących z różnych miejsc, pracujących w różnych zawodach, których łączy pasja haftowania, spotykania się, rozwijania się, różnienia się. „Złote rączki” uczą rzemiosła – tradycyjnych technik haftu płaskiego – dzielą się swoimi doświadczeniami oraz opracowują teorię haftu.

Szkoła haftu dla pań i panów „Złote rączki” w Krakowie (źródło: materiały szkoły)

Szkoła haftu dla pań i panów „Złote rączki” w Krakowie (źródło: materiały szkoły)

Mamy dla Państwa trzy bony na kursy rozpoczynające się w styczniu (dla początkujących i dla już haftujących – do wyboru). Zadanie konkursowe brzmi: uzasadnij krótko, dlaczego chciałbyś uczyć się haftu. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz wybranym kursem czekamy do 4 stycznia 2016 roku pod adresem konkurs.o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy wpisać: Złote rączki.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bon na kurs haftu otrzymują Jan Bochniarz, Michał Kokoszka i Karolina Janik. Gratulujemy!

1. Trzy–cztery–start – kurs dla początkujących
Start: 13 stycznia (4 spotkania po 3 godziny, w sumie 12 godzin haftowania), godz. 18.00–21.00

To miesięczny kurs dla początkujących długodystansowców, 12 godzin haftowania rozłożone na cztery trzygodzinne lekcje. W programie ściegi haftu płaskiego, ściegi zadziergiwane oraz supełkowe ćwiczone na serwetkach z wykorzystaniem napisów, motywów zwierzęcych, kwiatowych i ludzkich. Częścią tego kursu są zajęcia z aktu męskiego.

2. Haft krzyżykowy: gry wideo – kurs dla początkujących i zaawansowanych
Start: 12 stycznia (4 spotkania po 3 godziny, w sumie 12 godzin haftowania), godz. 18.00–21.00

W styczniu bohaterów kultowych gier video z lat 80. zamienią się w haftowane krzyżykowe wzory. Space invader, Pacman i Mario Bros powrócą jako magnesy na lodówkę lub zakładki do książki. Uczestnicy będą hatowali muliną klasyczne krzyżyki na plastikowej kanwie ze wzorów japońskiego hafciarza Makoto Ozu.

3. 9 sił na nowy rok – kurs dla haftujących (nie dla zaawansowanych, lecz dla tych, którzy już wcześniej haftowali)
Start: 11 stycznia (4 spotkania po 3 godziny, w sumie 12 godzin haftowania), godz. 18.00–21.00

Uczestnicy tych zajęć będą haftowali na szmacianych torbach motyw dziewięćsiła – klasyczny motyw sztuki podhalańskiej. Historię i legendę tego ostu o magicznych właściwościach (sięgającą czasów prapolskich i kultu solarnego) poznają podczas zajęć. Wiedzę wchłoną, haftując dziewięćsiła ściegami łańcuszkowymi, krzyżowymi oraz cieniowanym atłaskiem.

„Złote rączki” zapewniają wszelkie materiały.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Szkoła haftu dla pań i panów „Złote rączki”