Zaproszenie na spektakl “Novecento” dla Ciebie – rozstrzygnięty

17 czerwca 2010 roku w Krakowie rozpocznie się V edycja Festiwalu Młoda Scena Letnia. Teatr Nowy, po blisko dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność repertuarową. Młodą Scenę Letnią otworzy premiera spektaklu Novecento.

Dla osoby, która poda najbardziej kreatywną definicję sezonu ogórkowego, mamy podwójne zaproszenie na przedstawienie Novecento w reż. Iwo Vedral. Spektakl będzie można zobaczyć 20 czerwca o godz. 19.15. Na odpowiedzi czekamy do 17 czerwca. Swoje pomysły możecie przesyłać na adres: konkurs@o.pl

Podwójne zaproszenie na spektakl otrzymuje Jarosław Gandzel. Serdecznie gratulujemy!

"Novecento" wg  A. Baricco, reż. Iwo Vedral

"Novecento" wg A. Baricco, reż. Iwo Vedral

Letni sezon w Teatrze Nowym w Krakowie zainauguruje szczególna procesja. Procesja zwiastująca odnowę Teatru Nowego wyruszy 17 czerwca o godz. 16.00 z ulicy Gazowej 21. Uliczny korowód zakończy swoją wędrówkę w budynku teatru, gdzie odbędzie się finisaż wystawy Łukasza Błażejewskiego.

W czasie letniego Festiwalu będzie można zobaczyć najnowsze produkcje Teatru Nowego, wśród nich spektakl Lęki poranne, Novecento i Jak liście na wietrze oraz spektakle z ubiegłych sezonów, które nieustannie cieszą się popularnością wśród publiczności takie jak: Griga i Historie Petra Zelenki. Teatr Nowy zaprasza także na zaplanowane koncerty promujące nową płytę Jacka Stefanika pt. Ćma. Wszystkie wydarzenia Festiwalu będą odbywały się na scenie Teatru Nowego przy ul. Gazowej 21. A zatem w czasie zbliżającego się lata Teatr Nowy już po raz piąty pragnie dostarczyć widzom i turystom wielu artystycznych wrażeń.

Alessandro Baricco, Novecento
tłumaczenie: Halina Kralowa
reżyseria: Iwo Vedral
asystent: Aniela Pilarska
światło: Marek Kutnik
kostium: Agnieszka Więckowska
występuje: Dominik Nowak
premiera 19.06.2010 r. Teatr Nowy w Krakowie

Novecento to historia niezwykłego pianisty, który urodził się na statku, spędził tam całe życie i nigdy nie zszedł na ląd. Historia o muzyku genialnym opowiedziana ustami muzyka przegranego, historia będąca pretekstem do wyjścia na scenę, okazją do prezentacji samego siebie. Mówiąc o kimś, zawsze mówimy o sobie. Nieznany muzyk jest jedynym i tragicznie niewiarygodnym świadkiem geniuszu tajemniczego mistrza fortepianu, na naszych oczach kreuje samego siebie, tworzy mity, kształtuje przeszłość, żałośnie próbuje błyszczeć na scenie światłem własnym, a nie tym odbitym.

Przez historię Novecenta patrzymy na inne biografie, na nieudanych artystów, kuglarzy, chcących za wszelką cenę rozbawić nas clownów, w końcu aktora – kolejnej postaci spektaklu jak pozostałe domagającej się skupienia uwagi na sobie. Ten monolog płynie w rytmie nieistniejącej muzyki, obija się o kolejne rafy tandety i szmiry, dryfuje między kreacją a rzeczywistością, jest jednocześnie zabawną anegdotą. Tylko, o kim?

Krakowski spektakl jest polską prapremierą sceniczną tekstu Alessandro Baricco, jednego z najpopularniejszych współczesnych włoskich dramatopisarzy.

Projekt jest finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Urząd Miasta Kraków.
O.pl Polski Portal Kultury objął patronat medialny nad Festiwalem Młoda Scena Letnia.
Partnerzy: Międzynarodowe Centrum Kultury.