Zaproszenia do Wrocławskiego Teatru Współczesnego!

Od 8 do 10 marca 2010 roku w Wrocławskim Teatrze Współczesnym będzie można zobaczyć Białe małżeństwo Tadeusza Różewicza w reżyserii Krystyny Meissner.

Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytanie konkursowe, rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na przedstawienie Białe małżeństwo (9 marca).
Pytanie konkursowe: Kiedy odbędzie się festiwal teatralny Różewicz rozrzucony organizowany przez Wrocłwski Teatr Współczesny?
Na odpowiedzi czekamy do 7 marca pod adresem: konkurs@o.pl

Podwójne zaproszenia otrzymują:

Zbigniew Towarnicki i Kamila Popiel

Serdecznie gratulujemy!

"Białe małżeństwo", fot. B. Sowa

"Białe małżeństwo", fot. B. Sowa

Białe małżeństwo to spektakl o poszukiwaniu wolności, pragnieniu oryginalności i swobody ekspresji. Przegląd rozmaitych form, w jakich objawiają się: pożądanie, lęki i frustracje, traumy i kompleksy, przesądy i stereotypy. Historia Bianki, pozornie zwyczajnej dziewczyny, która dojrzewa i za chwilę zostanie wydana za mąż, jest studium męsko-damskiej relacji, traktatem o istocie bycia z drugim człowiekiem. Niesłychanie przenikliwy, niezmiennie aktualny, gorzki i śmieszny zarazem, obraz kondycji erotycznej Polaków.

Jest w tym spektaklu oszczędność formy, która pozwala w pełni wybrzmieć temu, co zapisane w słowach. Jest świadoma ucieczka przed podkreślaniem inscenizacją tego, co perwersyjne w dialogach. [Magda Piekarska, Gazeta Wyborcza-Wrocław]

… zabawne i okrutne przedstawienie, (…) komedia o zżerającym nas dzisiaj zakłamaniu. [Jacek Wakar, Przekrój]

Tadeusz Różewicz Białe małżeństwo
reżyseria: Krystyna Meissner
gramy: 8, 9, 10 marca 2011, godz. 19.15, Duża Scena