Zanussi. Przewodnik Krytyki Politycznej – zdobądź egzemplarz! – rozstrzygnięcie

21 marca ukazał się przewodnik Krytyki Politycznej dotyczący Krzysztofa Zanussiego oraz jego twórczości, zawierający m.in. wywiad z reżyserem.

Mamy dla Państwa dwa egzemplarze książki. Wygra szósty i szesnasty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: Jaki aktor łączy Krzysztofa Zanussiego z Quentinem Tarantino?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Zanussi.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Błażej Koral i Paulina Kujawa. Gratulujemy!

„Zanussi. Przewodnik Krytyki Politycznej” – okładka (źródło: materiały prasowe)

„Zanussi. Przewodnik Krytyki Politycznej” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Krzysztof Zanussi bywa intrygujący, a bywa też irytujący. Dlaczego warto wracać do jego filmów? Może żeby zapytać o kobiety i seks. Albo o nowoczesność, PRL i wolność. O to, dlaczego z genealoga moralności zmienił się w moralizatora. W Przewodniku autorzy pytają o to wszystko, a nawet o więcej.

Pytania kierowane są także bezpośrednio do reżysera. W wywiadzie zamieszczonym w książce Zanussi opowiada o niebezpieczeństwach myśli Derridy, zniewoleniu ze strony korporacji, problemie konformizmu, demaskując przy tym moralnie podejrzany charakter pytań naszego wysłannika.

Zanussi. Przewodnik Krytyki Politycznej
Premiera: 21 marca 2014 roku
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator:  Wydawnictwo Krytyki Politycznej