Wygraj bilety na wrześniowe spektakle Teatru Współczesnego, cz. II – rozstrzygnięcie

18 i 19 września o godz. 19.00 w Teatrze Współczesnym w Warszawie będzie można zobaczyć spektakl Zabójca Aleksandra Mołczanowa w reżyserii Wojciecha Urbańskiego.

Mamy dla Państwa cztery podwójne zaproszenia na spektakl: dwa na 18 i dwa na 19 września. Wygra pierwsza, trzecia, piąta i siódma osoba, które podadzą tytuł innej, dowolnie wybranej sztuki autorstwa Aleksandra Mołczanowa.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Zabójca.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Adam Falkowski, Weronika Wójcicka, Sylwia Krajnik i Justyna Sosnowska. Gratulujemy!

„Zabójca”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

„Zabójca”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

Wszystko zaczęło się od karcianego długu. Przegrana suma przekroczyła po wielokroć mizerne oszczędności studenta z prowincji. Wierzyciel wysłał więc dłużnika w drogę, aby w ramach rekompensaty ściągnął dług od innego dłużnika a w razie kłopotów… po prostu go zabił. Dla pewności, że nie ucieknie z odzyskanymi pieniędzmi, dał mu do towarzystwa swoją dziewczynę. Przypadkowo skojarzona para udała się w dziwną podróż.

Sztuka ma oryginalną formę – jej młodzi bohaterowie swoją historię na zmianę relacjonują, przeżywają i analizują. Autor, zapytany czym można wytłumaczyć wielki sukces utworu, stwierdził, że „złożyło się na niego kilka elementów: niezwykła forma, miłosna historia, intrygująca fabuła, zajmujące i zabawne sytuacje (…) oraz dość istotne kwestie, nad którymi widz ma możliwość zastanowienia się”.

Prapremiera Zabójcy odbyła się w Moskwie na scenie Teatru.doc w 2010 roku. Przedstawienie otrzymało nominację do nagrody Złotej Maski w kategorii Spektakl Małej Formy.

Aleksandr Mołczanow (ur. 1974) jest absolwentem filologii i moskiewskiej Szkoły Filmowej. Pracował jako dziennikarz. Jest autorem powieści kryminalnych, opowiadań, scenariuszy filmowych i ponad dziesięciu utworów scenicznych.

Zabójca
18, 19 września 2015 roku, godz. 19.00
Przekład: Alicja Chybińska
Reżyseria: Wojciech Urbański
Scenografia: Marta Zając
Muzyka: Dominik Strycharski
Reżyseria światła: Michał Głaszczka
Obsada: Kamila Kuboth, Maria Mamona, Mateusz Król, Michał Mikołajczyk
Teatr Współczesny
Warszawa

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie