Wygraj zaproszenie na premierowy spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek – rozstrzygnięcie

2 marca we Wrocławskim Teatrze Lalek można będzie obejrzeć spektakl Z piasku na podstawie Dziecka z piasku Tahara Ben Jellouna w reżyserii Pii Partum, którego premiera odbędzie się dzień wcześniej – 1 marca.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenia na spektakl 2 marca. Bilety otrzyma trzecia i szósta osoba, która poprawnie odpowie na pytanie: wymień tytuły dwóch innych powieści autora Dziecka z piasku.

Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Z piasku.

Rozstrzygnięcie konkursu

Podwójne zaproszenia na spektakl otrzymują:

  • Zbigniew Towarnicki
  • Anna Segeth

Gratulujemy!

„Z piasku”, reż. Pia Partum - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Z piasku”, reż. Pia Partum - plakat (źródło: materiały prasowe)

Ahmad rodzi się jako dziewczynka – ósma córka mężczyzny, który nie doczekał się męskiego potomka – dziewczynka od dzieciństwa wychowywana jest jako chłopiec… Stłamszona tożsamość staje się źródłem frustracji, buntu, agresji. Ahmad nieustannie zmaga się z sobą i w trudzie usiłuje zbudować, bądź odkryć i wykrzyczeć – własne ja.

Dziecko z piasku łączy wątki poszukiwania tożsamości z tematyką metaliteracką. Opowieść snuta jest przez kilku narratorów, narracje są wzajemnie sprzeczne, niejasne – autor celowo nie daje szansy widzowi na zrekonstruowanie historii. Tahar Ben Jelloun z niezwykłą wrażliwością splata wszystkie wątki w fascynującą opowieść gęstą od znaczeń, snutą poetyckim, ornamentalnym językiem, wywołującym skojarzenia z Baśniami z tysiąca i jednej nocy.

Przedstawienie sytuuje akcję na przedmieściu wielkiego miasta i niektóre środki wyrazu pożycza od współczesnych subkultur; do scenerii marokańskiej czyni tylko dalekie aluzje.

W spektaklu występują: Aneta Głuch-Klucznik (Fatuma), Józef Frymet (Amar), Krzysztof Grębski (Si Abdel Malek), Radosław Kasiukiewicz (Salem), Sławomir Przepiórka (Ahmad), Tomasz Mreńca, Kuba Bartnicki (chłopak z deskorolką).

Kostiumy i scenografia: Pia Partum. Za muzykę odpowiedzialny jest Tomasz Mreńca (live) i Bartosz Dziadosz, a za dramaturgię Maria Wojtyszko. Wizualizacje przygotował Tomasz Mreńca. Graffiti: Fat Cap Studio. Światło: Alicja Pietrucka.

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator konkursu: Wrocławski Teatr Lalek

Z piasku, reż. Pia  Partum
2 marca 2013 roku
Wrocławski Teatr Lalek