Wygraj i zobacz koncert inauguracyjny Andrzej Stasiuk & Mikołaj Trzaska

2 listopada 2010 roku o godz. 20.00 w krakowskim Klubie Fabryka muzyczno-literackie wydarzenie zainauguruje 2 Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada. Na scenie w Klubie Fabryka spotkają się Andrzej Stasiuk i Mikołaj Trzaska. Autor Opowieści galicyjskich przeczyta fragmenty swojej nowej książki Dziennik pisany później, a muzycy – oprócz grającego na klarnetach Trzaski, także Raphael Rogiński (gitara) i Paweł Szpura (perkusja) – zadbają o niezwykłą oprawę muzyczną. Warto odkreślić, że Dziennik pisany później był dotychczas prezentowany, we fragmentach, tylko dwukrotnie, na łamach Tygodnika Powszechnego. Publiczność inauguracyjnego koncertu Festiwalu Conrada, jako pierwsza, będzie mogła wysłuchać tekstu w wykonaniu samego autora.

Dla pierwszych pięciu osób, które napiszą do nas na adres: konkurs@o.pl, mamy przygotowane podwójne zaproszenia na to niezwykłe muzyczno-literackie wydarzenie.

Podwójne zaproszenia otrzymują:

Jacek Bąk
Michalina Pieczonka
Kasia Wąs
Daniel Staniszewski

Gratulujemy!

To nie pierwsze literacko-muzyczne spotkanie Stasiuka i Trzaski. W 2007 roku stworzyli wspólnie album Kantry, będący zapisem wędrówki po Bałkanach. Do narracji Stasiuka – opowieści o miejscach, które trudno znaleźć na mapie, o smakach, obrazach i ludziach, którzy zapisują się w naszej pamięci – Trzaska dopowiedział muzyczną historię i powstał niepokojący, fascynujący spektakl.

Warto wspomnieć, że Mikołaj Trzaska ma na swoim koncie podobne projekty z Marcinem Świetlickim (Cierpienie i Wypoczynek) oraz gościem tegorocznego Festiwalu Conrada Jurijem Andruchowyczem (wspólnie nagrali album Andruchoid).

Andrzej Stasiuk & Mikołaj Trzaska

2 listopada 2010 roku

Klub Fabryka (ul. Zabłocie 23)