Kliknij i wygraj zaproszenie na spektakl Nocdzieńsen w Krakowie – rozstrzygnięcie

14, 15 i 16 grudnia Kampania Teatralna CZYSTA ReFORMA zaprasza na spektakl Nocdzieńsen. Sztuka zostanie wystawiona w szkole tańca LOFToDANCE w Krakowie.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenia na spektakl. Bilety otrzymają dwie pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie:

Wymień tytuł innego spektaklu, który został wyreżyserowany przez Szymona H. Budzyka.

Na odpowiedzi, wraz z imieniem i nazwiskiem oraz preferowaną datą spektaklu (14, 15 lub 16 grudnia) czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Nocdzieńsen.

Rozstrzygnięcie konkursu. Dwie pierwsze osoby, które odpowiedziały na pytanie i otrzymują bilety na spektakl to:

  • Paweł Swat
  • Małgorzata Belzowska

Gratulujemy!

„Nocdzieńsen", reż. Szymon H. Budzyk, fot. Angelika Witkowska (źródło: materiał prasowy)

„Nocdzieńsen", reż. Szymon H. Budzyk, fot. Angelika Witkowska (źródło: materiał prasowy)

Kampania Teatralna CZYSTA ReFORMA zawsze dotykała najdelikatniejszych emocji ludzkich, ale to czego dokonał Szymon Budzyk, reżyser spektaklu nocdzieńsen, przekracza miano teatru psychologizującego. Reżyser wraz z aktorami eksperymentował z indywidualnością człowieka i postaci teatralnej w osobliwy sposób. Punktem wyjścia była obserwacja rzeczywistości i to z niej wyłoniło się osiem typów charakterystycznych, pod które rozmyślnie zostali obsadzeni aktorzy. Wśród nich byli profesjonaliści i amatorzy. Po etapie indywidualnych spotkań z aktorami, nadszedł czas całkowicie improwizowanej konfrontacji. Efekt tego emocjonalnego doświadczenia aktorskiego można poznać na najbliższych spektaklach 14,15 i 16 grudnia o godzinie 20.00 w krakowskiej szkole tańca LOFToDance przy ulicy Fabrycznej 13.

Niezwykła przestrzeń dawnych fabryk Polmosu, ascetyczna scena z drewnianych palet ustawiona w minimalnej odległości od widowni oraz towarzyszący chór żeński to ukłon w stronę klasyki. Z kolei obnażenie współczesnego człowieka i eksperyment z jego wnętrzem to teatr współczesności, zagadkowy i zapraszający do wysiłku umysłowego poprzez odczuwanie bezpośrednie. Po każdym spektaklu odbędzie się briefing z twórcami spektaklu.

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator: Fundacja Sz(t)uka Teatru

Nocdzieńsen, reż. Szymon H. Budzyk
14, 15 i 16 grudnia 2012 roku, godz. 20.00
Szkoła tańca LOFToDance
ul. Fabryczna 13, Kraków