Wygraj zaproszenie na spektakl Przytuleni we Wrocławskim Teatrze Współczesnym – rozstrzygnięcie

24 października o godz. 19.00 na Scenie na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego można będzie obejrzeć spektakl Przytuleni Joanna Gardella w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. Czytelnicy O.pl mają szansę wygrać dwa podwójne zaproszenia na spektakl. Aby wygrać, wystarczy napisać:

Jakie dwa inne spektakle wyreżyserował Gabriel Gietzky dla Wrocławskiego Teatru Współczesnego?

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem należy przesłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Pułapka.

Podwójne zaproszenia na spektakl otrzymują:

  • Zbigniew Towarnicki
  • Anna Segeth

Gratulujemy!

Spektakl „Pułapka”, reż. Gabriel Gietzky (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl „Pułapka”, reż. Gabriel Gietzky (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fabuła napisanych w 1992 roku Przytulonych (Cheek to Cheek) jest prosta. Margareta, pracownica zakładu pogrzebowego, odpowiada na anons matrymonialny artysty estradowego Ragnara. Wszystko zdaje się dzielić tych dwoje niemłodych już ludzi poza jednym – desperackim pragnieniem bycia z drugim człowiekiem, potrzebą przytulenia.

Tak zaczyna się dziwna relacja starzejącej się kobiety z występującym w damskich kreacjach gwiazdorem, który czasy świetności ma już dawno za sobą. Urodzony w 1963 roku szwedzki pisarz, dramaturg i showman – Jonas Gardell kreśli momentami komiczny, momentami gorzki portret ponowoczesnego społeczeństwa. W sposób niefrasobliwy i zabawny autor traktuje o naszych marzeniach, zachciankach i porażkach.

Przytuleni, Jonas Gardell
przekład: Halina Thylwe
reżyseria, opracowanie muzyczne: Gabriel Gietzky
scenografia: Anita Burdzińska
kostiumy: Dominika Skaza

występują:

Anna Kieca, Katarzyna Bednarz, Anna Błaut, Beata Rakowska, Elżbieta Golińska, Renata Kościelniak, Irena Rybicka / Ewelina Paszke-Lowitzsch, Michał Chorosiński (gościnnie)/ Piotr Łukaszczyk (gościnnie), Bogusław Kierc, Maciej Owczarzak (gościnnie)/ Szymon Czacki (gościnnie) / Krzysztof Zych, Jerzy Senator, Bartosz Woźny (gościnnie)

Prapremiera polska: 10 września 2005 r., Scena na Strychu

Czas grania: 2 godz. (bez przerwy)