Wygraj zaproszenie na Rawa Blues Festiwal!

9 października 2010 roku w Katowickim Spodku odbędzie się kolejny Rawa Blues Festival. W tym roku Rawa Blues Festival obchodzi swoje 30. urodziny. Dla trzech osób, które napiszą do nas na adres konkurs@o.pl przygotowaliśmy pojedyncze zaproszenia.

Napisz, który koncert chcesz najbardziej zobaczyć, a otrzymasz od nas zaproszenie na najstarszy festiwal bluesowy w Polsce!

Zaproszenia na koncert otrzymują:

Adam Banert
Jerzy Sito
Leszek Jasek

Gratulujemy!

28. Rawa Blues Festival, Shakin’Dudi, fot. Łukasz Rak

28. Rawa Blues Festival, Shakin’Dudi, fot. Łukasz Rak

Jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się in-door (pod dachem), w tym roku odbędzie się już po raz 30. w katowickim Spodku. Z okazji jubileuszu organizatorzy na podstawie opinii fanów, dziennikarzy i muzyków wybrali gwiazdy zza Oceanu, których występ na poprzednich edycjach festiwalu szczególnie zapadł w pamięci.

Największą gwiazdą tegorocznej edycji będzie James Blood Ulmer, muzyk który muzyczną przygodę rozpoczynał od jazzu. Po ponad 25 latach od pierwszego albumu, gdy miał już ugruntowaną pozycję wśród klasyków tego gatunku, nagrał swoją pierwszą płytę bluesową. W wyłącznie pochlebnych recenzjach okrzyknięto go nadzieją i przyszłością bluesa. Ulmer kolejnymi 4 krążkami potwierdzał słuszność tych określeń, wypracowując sobie pozycję najważniejszego po śmierci Johna Lee Hookera wokalisty i gitarzysty bluesowego.