Wygraj zaproszenie na koncert: Jorgos Skolias & Paweł Kaczmarczyk w Harris Piano Jazz Bar – rozstrzygnięcie konkursu!

6 stycznia 2012 roku w Harris Piano Jazz Bar w Krakowie odbędzie się koncert wyjątkowego duetu – wystąpią Jorgos Skolias i Paweł Kaczmarczyk. Artyści zaprezentują muzykę z płyty …Tales.

Mamy dla Państwa podwójne zaproszenie na koncert, aby je zdobyć, trzeba jak najszybciej napisać na adres konkurs@o.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

W inscenizacji jakiego spektaklu Teatru im. Słowackiego w Krakowie brał udział Jorogos Skolias?

W konkursie zwyciężył: Jerzy Foral.

Gratulujemy!

Jorgos Skolias (źródło: materiał prasowy)

Jorgos Skolias (źródło: materiał prasowy)

Jorgos Skolias – wokalista niesforny, ur.1950 w Zgorzelcu – wokalista, kompozytor. Jego rodzice byli greckimi uchodźcami politycznymi. Wychowywał się w wielonarodowym bardzo kulturowo zróżnicowanym środowisku młodzieżowym. Uczestniczył w imprezach mniejszości greckiej, niekoniecznie zajmując się wyłącznie muzyka grecką, ale również próbował śpiewać rocka i blues. Wspomina młodość w Zgorzelcu, jako niesłychanie inspirującą.

W latach siedemdziesiątych rozpoczął współpracę z bardzo aktywnym i interesującym wówczas środowiskiem rockowo-bluesowym Wrocławia. Współpracował z zespołami Nurt, Grupa 1111, Spisek Sześciu. Zawodowa pracę rozpoczął w 1982 r. Od pracy w jazz rockowej formacji KRZAK i stał się przedmiotem zainteresowania wielu poszukujących i nowatorskich muzyków, którzy proponowali mu współpracę zarówno koncertową, jak i w przygotowaniu nagrań.

Przez ponad rok współpracował z grupą Osjan. Od roku 1988 do 1991 był stałym wokalistą Formacji Young Power, grupującej młodych i nieortodoksyjnych artystów. Była to bardzo istotna demonstracja nowatorskiego podejścia do jazzu. Zajmował się nowymi wizjami muzyki pracując z Radosławem Nowakowskim (perkusista zespołu Osjan), zespołami Tie Break, Pick Up, Free Cooperation, Tomaszem Stańko, Terje Rypdalem, Nikosem Touliatosem, Bronisławem Dużym, Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim.

Paweł Kaczmarczyk (fot. Marta Ignatowicz)

Paweł Kaczmarczyk (fot. Marta Ignatowicz)

Paweł Kaczmarczyk – odlotowy pianista. Jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. Jeszcze jako licealista zaczął wraz ze swym zespołem brać udział w festiwalach jazzowych, zdobywając pierwsze wyróżnienia i nagrody.