Wygraj zaproszenie na koncert Directions In Music poświęcony twórczości Zbigniewa Seiferta – rozstrzygnięcie konursu!

28 grudnia 2011 r. w krakowskim klubie Harris Piano Jazz Bar odbędzie się kolejny koncert z cyklu Directions in Music, tym razem poświęcony twórczości jednego z najwybitniejszych skrzypków jazzowych XX wieku – Zbigniewa Seiferta.

Mamy dla Państwa podwójne zaproszenie na koncert, aby je zdobyć należy jak najszybciej napisać na adres konkurs@o.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

W zespole, którego ze znanych polskich muzyków jazzowych Zbigniew Seifert zadebiutował jako saksofonista altowy?

Prawidłowa odpowiedź to Tomasz Stańko, a zwycięzcą został Roman Sitek.

Gratulujemy!

Directions in Music Zbigniew Seifert - plakat (źródło: materiały prasowe)

Directions in Music Zbigniew Seifert - plakat (źródło: materiały prasowe)

Zespół przedstawi oryginalne aranżacje jego utworów, prezentując przegląd twórczości zmarłego przedwcześnie instrumentalisty, genialnego improwizatora, którego muzyka nosi wyraźne wpływy twórczości Coltraine’a. Był on jednym z niewielu muzyków, którzy budowali pomost pomiędzy muzyką klasyczną, a swobodną improwizacją jazzową.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Mateusz Smoczyński – skrzypce
  • Paweł Kaczmarczyk – piano
  • Maciej Adamczak – kontrabas
  • Dawid Fortuna – perkusja

Zbigniew Seifert - urodził się w 1946 roku w Krakowie, zmarł w 1979 w Buffalo, Nowy York. Jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w Polsce. Przedwczesna śmierć przerwała świetnie zapowiadającą się karierę. Saksofonista i skrzypek jazzowy, kompozytor i aranżer, lider zespołów jazzowych.