Wygraj zaproszenie na film Syberia. Monamour – rozstrzygnięcie konkursu!

Od 25 listopada 2011 r. w kinach studyjnych w całej Polsce można oglądać film Syberia. Monamour Sławy Rossa.

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenie na pokaz filmu w Kinie Wisła w Warszawie, 8 grudnia 2011 r. o godzinie 17.00. Wystarczy napisać na adres konkurs@o.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Jaki tytuł nosił filmowy debiut Sławy Rossa?

Laureatami konkursu zostali: Magdalena Kryska,  Tomasz Stolarczyk oraz Arkadiusz Kleniewski!

Gratulujemy!

Syberia Monamour (źródło: materiał prasowy organizatora)

Syberia Monamour (źródło: materiał prasowy organizatora)

Leciwy dziadek jest dla chłopca jedynym oparciem i rodziną. Matka dawno zmarła, a ojciec wyjechał i mimo słabnącej nadziei na jego szczęśliwy powrót do domu, Lioszka tęsknie go wyczekuje. Jedynym gościem w chatce pośrodku złowrogiej tajgi bywa wuj Jurij, przynosząc wieści z reszty świata.

Zimna, obca, zamknięta i odrzucająca pustką samotności Syberia, przedstawiona jest surowo i minimalistycznie, czyli jednak realnie. Skąpe i wrogie, jak syberyjski krajobraz, są tu również dusze ludzi, których losy splatają się że sobą, niezależnie nawet od ich woli. Dzieli ich świat wyobrażeń, lecz nierozerwalnie łączą realia syberyjskiej walki o przetrwanie.

Sława Ross w zapierającej dech w piersi sekwencji obrazów pokazuje, niemal biblijne, rozróżnienie dobra i zła, życie bez miłosierdzia. Choć, zdaniem reżysera, prawdziwe człowieczeństwo to zdolność okazywania współczucia, to tu frazes ten zastępuje zezwierzęconą rzeczywistość. Litość stoi ponad równością.