Zaproszenie na film otwarcia krakowskiego festiwalu O Miłości Między Innymi – rozstrzygnięcie

14 maja 2012 roku o godz. 21.00 w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędzie się pokaz filmu Parada w reż. Srđana Dragojevića. Film otworzy 5. Festiwal Filmów o mniejszościach seksualnych O Miłości Między Innymi. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na film otwarcia. Aby zdobyć nagrodę wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

Podaj tytuł oraz nazwisko reżysera filmu, który otwierał poprzednią, 4. edycję festiwalu.

Odpowiedź wraz imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu należy przesłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule maila  proszę wpisać: Wygraj zaproszenie na film otwarcia krakowskiego festiwalu O Miłości Między Innymi.

Rozstrzygnięcie:

Podwójne zaproszenie na film otrzymuje Pani Agnieszka Franus. Gratulujemy!

Plakat O Miłości Między „Innymi” (źródło: materiały prasowe)

Plakat O Miłości Między „Innymi” (źródło: materiały prasowe)

Podróż po różnych zakątkach świata rozpocznie się od wizyty w krajach byłej Jugosławii, gdzie walczący po rożnych stronach weterani wojny będą musieli ochronić paradę równości. Serbski film Parada to zdobywca Nagrody Publiczności w sekcji Panorama na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Nowy film Rosy von Praunheim, Chłopcy z Dworca Zoo to splot autentycznych opowieści o chłopcach do wynajęcia. W filmie udało się naświetlić zjawisko męskiej prostytucji bez użycia klisz, jakie kojarzone są z tym środowiskiem.

Kolejnym przystankiem będzie Kanada, do której uciekają, żeby się pobrać, bohaterki filmu Cloudburst, nagradzanego na licznych festiwalach. W Argentynie, za sprawą wyróżnionego na festiwalu w Berlinie filmu Nieobecny, widzowie poznają pewnego siebie nastolatka, który rozpocznie niebezpieczną, erotyczną grę ze swoim instruktorem pływania.

W La Mission, latynoskiej dzielnicy San Francisco, przyjrzą się zmaganiom byłego więźnia, którego mocno zaskoczy orientacja seksualna jedynego syna. Na koniec wybiorą się do Belgii, gdzie żyje 16-letni Pim, opuszczony przez matkę, a pałający uczuciem do swojego kolegi z sąsiedztwa (Morze Północne, Texas).

Niezwykłą gratką dla widzów festiwalu będzie pokaz niemieckiego filmu niemego z muzyką na żywo. Zaprezentowany zostanie obraz Wilhelma Dieterle z 1928 roku – Sex in chains, w którym reżyser umiejętnie porusza temat tabu. Do filmu – pierwszy raz w swojej karierze – zagra na gramofonach krakowski DJ, Edee Dee.

Program:

poniedziałek, 14 maja

  • godz. 21.00 Parada (The Parade), reż. Srđan Dragojević, Serbia/Niemcy/Węgry/Słowenia/Chorwacja 2011, 115’

wtorek, 15 maja

  • godz. 21.00 Morze Północne, Texas (North Sea Texas), reż. Bavo Defurne, Belgia 2011, 96’

środa, 16 maja

  • godz. 21.00 Cloudburst (Cloudburst, reż. Thom Fitzgerald, Kanada 2011, 93’

czwartek, 17 maja

  • godz. 21.00 Nieobecny (Absent), reż. Marco Berger, Argentyna 2011, 87’
  • godz. 20.00 La Mission (La Mission), reż. Peter Bratt, USA 2009, 117’

sobota, 19 maja

  • godz. 20.00 Sex in chains (, reż. Wilhelm Dieterle, Niemcy 1928, 90’ – film niemy z muzyką na żywo

niedziela, 20 maja

  • godz. 20.00 Chłopcy z Dworca ZOO (Rent Boys), reż. Rosa von Praunheim, Niemcy 2011, 84’

5. festiwal filmów o mniejszościach seksualnych O Miłości Między Innymi
Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków