Wygraj zaproszenie na koncert One Eyed Horse lub Arte

17 marca 2011 roku o godz. 20.30 w krakowskim klubie Piec Art odbędzie się koncert zespołu One Eyed Horse. Wśród osób, które napiszą na adres konkurs@o.pl dlaczego chciałby  wybrać się na ten koncert, rozlosujemy jedno podwójne zaproszenie. Na zgłoszenia czekamy do 16 marca do godz. 18.00.

Podwójne zaproszenie na koncert One Eyed Horse otrzymuje Pan Tomasz Betleja. Gratulujemy!

20 marca o godz. 20.30 zagra zespół Arte w składzie:

  • S. Warchocka – flet
  • K. Noga – skrzypce
  • P. Lenda – gitara
  • G. Dyrba – gitara
  • M. Sarapata – instrumenty perkusyjne

Wśród osób, które napiszą na adres konkurs@o.pl dlaczego chciałby wybrać się na ten koncert zespołu Arte, rozlosujemy jedno podwójne zaproszenie. Na zgłoszenia czekamy do 18 marca do godz. 18.00.

One Eyed Horse

One Eyed Horse

JACEK KOCHAN - kompozytor, perkusista, aranżer. Karierę artystyczną rozpoczął w latach 70-tych, związany był wówczas, z takimi zespołami jak Dżamble czy August Trio. W 1981 r. wyjechał do USA i przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie zetknął się z Jaco Pastoriusem, Mike Clarkiem i Robie Gonzalezem. W połowie lat 80-tych zamieszkał w Kanadzie (Montreal i Toronto), która na długie lata stała się jego siedzibą.Tam też brał czynny udział w jazzowym życiu zarówno jako lider, jak i muzyk sesyjny, w zespołach grających jazz, funk, r&b i muzykę etniczną. W Montrealu zrealizował też kilka większych projektów na chór i orkiestrę (Tudor Singers, Repercussion). W Kanadzie występował i nagrywał m.in. z artystami takimi jak: Michel Donato, Karen Young, Oliver Jones, Johnny Scott., John Abercrombie, Jerry Bergonzi, Pat Labarbera, Kenny Wheeler.

W 1995 roku Jacek Kochan przeniósł się do Warszawy, gdzie komponuje, nagrywa i koncertuje z muzykami takimi jak: Dave Liebman, Greg Osby, Marc Copland, Gary Thomas, Joey Calderazzo, Palle Mikkelborg, Eddie Henderson, Lars Danielsson, Dave Fiuczynski, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Assif Tsahar, Tomasz Szukalski, Maciej Sikała czy Piotr Baron.

DOMINIK WANIA – młody pianista który ma na koncie wiele znaczących osiągnięć zarówno na gruncie jazzu, jak i muzyki klasycznej. Jego wszechstronność to nie tylko talent, ale też gruntowne wykształcenie; Wania ukończył z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula, a następnie studiował (m.in. pod okiem Danilo Pereza) w New England Conservatory of Music w Bostonie, gdzie uzyskał stopień Master of Music in Jazz Performance. W tzw. międzyczasie uczestniczył w konkursach i stypendiach, przysparzających mu raz jazzowych, raz klasycznych laurów.Współpracuje m.in. z Dave’em Liebmanem, Tomaszem Stańko, Eddie Hendersonem.

Dominik Wania – ep, p, lap
Jacek Kochan – dr, lap
17.03.2011, godz. 20.30