Wygraj zaproszenie na film Pole Jima Sheridana w Kinie Pod Baranami – rozstrzygnięcie

Od 15 do 20 września krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na przegląd filmów Jima Sheridana, kluczowej postaci współczesnego kina irlandzkiego. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na pokaz filmu Pole, otwierającego przegląd w sobotę, 15 września, o godzinie 19.00. Aby wygrać zaproszenie należy odpowiedzieć na pytanie:

Ile nominacji do Oscara zdobyły łącznie filmy zrealizowane przez Jima Sheridana?

Odpowiedź wraz z imieniem i nazwiskiem należy przesłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule maila proszę wpisać: Jim Sheridan.

Rozstrzygnięcie:

Podwójne zaproszenie na film Pole otrzymuje Agnieszka Franus.

Gratulujemy!

Retrospektywa twórczości Jima Sheridana: kadr z filmu „Pole” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Retrospektywa twórczości Jima Sheridana: kadr z filmu „Pole” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jim Sheridan – urodzony w 1949 roku w Dublinie, swoją karierę rozpoczął w teatrze. Jako scenarzysta i reżyser filmowy zadebiutował w 1989 roku filmem Moja lewa stopa z Danielem Day-Lewisem w oskarowej roli niepełnosprawnego artysty Christy’ego Browna. Znaczną część swoich dzieł poświęcił konfliktowi w Irlandii Północnej. Interesowały go przede wszystkim losy ludzi uwikłanych w ten konflikt oraz relacje rodzinne, pozostające w centrum jego filmowego świata. Odwołując się do własnych doświadczeń, obrazował również życie irlandzkich imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Charakterystyczną cechą jego filmów jest kunsztowna gra aktorska. Dotyczy to zarówno występujących u niego wielkich zdobywców Oskarów, jak i małych dzieci.

Przegląd w Kinie Pod Baranami przypomina największe osiągnięcia filmowe Sheridana oraz wyjątkowe i pełne pasji przesłanie tego wybitnego aktora, scenarzysty, producenta i reżysera.

Program:

  • 15 września, godz. 19.00 – Pole (The Field), reż. Jim Sheridan, Irlandia 1990, 107’
  •  16 września, godz. 19.00 – W imię ojca (In the name of the Father), reż. Jim Sheridan, Irlandia/Wielka Brytania 1993, 133’
  • 17 września, godz. 19.00 – Nasza Ameryka (In America), reż. Jim Sheridan, Irlandia/Wielka Brytania 2003, 105’
  • 18 września, godz. 19.00 – Spirala przemocy (Some mother’s son), reż. Terry George, Irlandia/USA 1996, 112’
  • 19 września, godz. 19.00 – Krwawa niedziela (Bloody Sunday), reż. Paul Greengrass, Irlandia/Wielka Brytania 2002, 107’
  • 20 września, godz. 19.00 – Moja lewa stopa (My left foot), reż. Jim Sheridan, Irlandia/Wielka Brytania 1989, 103’

Retrospektywa twórczości Jima Sheridana
15-20 września 2012 r.
Kino Pod Baranami
Kraków