Wygraj zaproszenie na film pokazywany w ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego

20 marca  2011 roku w Kinie Pod Baranami rozpocznie się 11. edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy fabularne i dokumentalne z ostatnich lat, które odzwierciedlają bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina Hiszpanii.

21 marca (poniedziałek) o godz. 20.15 będzie można zobaczyć film Sięgnąć gwiazd w reż. Mikel Rueda. Wśród osób, które odpowiedzą poprawnie na pytanie konkursowe rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na poniedziałkowy seans.

Pytanie konkursowe: Wydarzeniem specjalnym 11. edycji Tygodnia Kina Hiszpańskiego będzie retrospektywa filmów reżysera znanego w kręgach wielbicieli mocnego, awangardowego kina. Prosimy o podanie imienia i nazwiska tego reżysera.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W temacie maila prosimy podać hasło: Tydzień Kina Hiszpańskiego

Podwójne zaproszenia na poniedziałkowy seans otrzymują: Beata Turek i Magda Zań. Gratulujemy!

O filmie:

Przy malowniczej plaży Saturrarán (Kraj Basków) znajdował się kiedyś kurort, który zamieniono w seminarium, a potem w jedno z najcięższych więzień frankistowskiego reżimu. W latach 1937 – 1944 przewieziono tam dwa tysiące kobiet z całej Hiszpanii. Film opowiada historię Victorii, która w czasie wojny trafia do Saturrarán gdzie doświadcza jednego z najbardziej makabrycznych eksperymentów frankistowskiego reżimu: rozdzielania matek i ich dzieci. Wraz z innymi więźniarkami rozpoczyna walkę o swoją godność.

Organizatorzy: Ambasada Królestwa Hiszpanii, Instytut Cervantesa oraz AP Mañana

11. Tydzień Kina Hiszpańskiego
20 – 26 marca 2011
Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27, Kraków