Kliknij i wygraj zaproszenie do Kina Pod Baranami – rozstrzygnięty

W dniach od 7 do 9 grudnia 2010 roku w Kinie Pod Baranami w Krakowie trwać będzie przegląd filmów Emilio Fernándeza ze zdjęciami mistrza kamery, Gabriela Figueroi – czołowych przedstawicieli złotego okresu kina meksykańskiego.

Dwie pierwsze osoby, które napiszą maila z prawidłową odpowiedzią na poniższe pytanie, otrzymają podwójną wejściówkę na projekcję filmu Polny kwiat.

Pytanie:
Proszę podać tytuły dwóch filmów, które będzie można zobaczyć w ramach przeglądu filmów Emilio Fernándeza?

Na wasze odpowiedzi czekamy pod adresem: konkurs@o.pl

Podwójne zaproszenie otrzymuje: Ewa Kitlińska i Kinga Siewior.
Gratulujemy!

Emilio Fernandez, Polny Kwiat

Emilio Fernandez, Polny Kwiat

Emilio Fernández, znany jako El Indio jest, bez wątpienia, jednym z czołowych przedstawicieli złotego okresu kina meksykańskiego. Filmy Fernándeza, z charakterystycznymi dla jego twórczości światłocieniami, ukazują najbardziej znane stereotypy na temat ówczesnego Meksyku, dają światu wierny i autentyczny obraz duszy meksykańskiej.

Pod okiem Fernándeza swą międzynarodową sławę potwierdzili María Félix, Pedro Almendáriz, Dolores del Río i Columba Domínguez. Drugi z twórców tego złotego okresu kina, operator Gabriel Figueroa, pozostawił po sobie liczne filmy, które można, w swej całości, odczytywać jak ogromnej wielkości celuidowy fresk, na którym w mistrzowskim stylu udało mu się oddać specyfikę Meksyku.

7 grudnia, godz. 19.00, Polny Kwiat

Syn ziemianina bierze potajemnie ślub z piękną i skromną chłopką, co doprowadza do konfliktu z ojcem, który wydziedzicza go i wyrzuca z domu. Pomimo tego, małżeństwo żyje spokojnie po zwycięstwie Rewolucji. Sytuacja się zmienia gdy bandyci, którzy w cieniu rewolucji dokonują mordów i rabunków, porywają żonę José Luisa i jego syna. Na szali zostają postawione wartości, w które wierzy oraz miłość do Esperanzy.

7-9 grudnia 2010
Kino pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków