Wygraj zaproszenia na seans Hasta la vista! – rozstrzygnięcie

31 lipca w krakowskim kinie Mikro odbędzie się przedpremierowy pokaz komedii Hasta la vista! w reżyserii Geoffrey’a Enthovena. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy 3 podwójne zaproszenia na seans. Aby zdobyć bilety wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Wymień tytuły trzech filmów fabularnych w reżyserii Geoffrey’a Enthovena.

Odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu należy przesłać na adres konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Hasta la vista!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i prawidłowe odpowiedzi. Nagrody w postaci biletów na pokaz specjalny filmu Hasta la vista! otrzymują:

  • Janusz Magiera
  • Marek Onecki
  • Paulina Niechciał

Gratulujemy!

Kadr z filmu „Hasta la vista!", reż. Geoffrey Enthoven (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Hasta la vista!", reż. Geoffrey Enthoven (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Hasta la vista! to opowieść o przezwyciężaniu własnych ograniczeń, marzeniach i prawdziwej przyjaźni. Przełamujący społeczne tabu film stał się jedną z największych sensacji ostatnich miesięcy w europejskich kinach. Porównuje się go często z Nietykalnymi, bo obie komedie, opowiadają o niepełnosprawności w zupełnie nowy sposób.

Bohaterowie filmu, Jozef, Lars i Phillip, uwielbiają wino i kobiety, a ich największym marzeniem jest utrata dziewictwa. Pewnego razu, będąc na lekkim rauszu, postanawiają wybrać się w szaloną podróż z Belgii do Santa Ponsa w Hiszpanii. W słynnym tamtejszym domu uciech pragną urzeczywistnić swoje seksualne fantazje. Od tej pory nic ich nie powstrzyma. Nawet to, że są niepełnosprawni – jeden niewidomy, drugi przykuty do wózka, a trzeci niemal całkowicie sparaliżowany.Według mnie Hasta la vista! traktuje przede wszystkim o przyjaźni. To historia opowiedziana z humorem, który wydaje się najlepszym wyjściem w trudnej sytuacji, w jakiej znajdują się bohaterowie. Lars, Philip i Jozef mają zadanie do wykonania. Każdy z nich walczy jednak o swoją niezależność i próbuje znaleźć w życiu miłość i przyjaźń. Ale trudno mieć dostęp do autonomii, kiedy jest się niepełnosprawnym fizycznie, bo to oznacza życie z długą listą ograniczeń i zależnością od innych w najbardziej prozaicznych czynnościach dnia codziennego.

Hasta la vista! zdobył wiele nagród, m. in. Nagrodę Publiczności na  MFF w Karlowych Warach i  MMF w Montrealu, a także na  18. Festiwalu Filmowym i Artystycznym Lato Filmów w Warszawie. Zdobył również nagrodę dla Najlepszego Filmu na 56. MFF w Valladolid.

Geoffrey Enthoven jest absolwentem Koninklijke Academie Voor Schone Kunstem. Jego krótkometrażowy film The Undertaker (Aanspreker) z 1999 roku był pokazywany w wielu krajach i otrzymał kilka nagród. W tym samym roku Enthoven wraz ze swoim przyjacielem, również pasjonatem kina, Mariano Vanhoofem założył firmę producencką Fobic Films. W 2001 roku pod jej szyldem wyreżyserował swoją pierwszą fabułę Dzieci miłości (Les enfants de l’amour), która zdobyła nagrodę publiczności na FF w Ghent. Hasta la vista jest piątym pełnometrażowym filmem Enthovena. Będąc jednym z najbardziej zajętych reżyserów we Flandrii (pięć filmów w ciągu 10 lat!), Geoffrey pracuje też dla telewizji. Wyreżyserował m.in. Sarę - belgijską wersję Brzyduli, a ostatnio pomógł rozwinąć projekt Against the Stars w którym występują belgijskie i międzynarodowe sławy. Zamierza kontynuować współpracę z telewizją przez Fobic Films. Ma już pomysł na następny projekt: kolejną tragikomedię. Jej bohaterem będzie początkujący komik, który nagle musi się zająć swoją zbuntowaną 15-letnią córką.

Hasta la vista!
Reżyseria: Geoffrey Enthoven
Występują: Gilles De Schrijver, Robrecht Vanden Thoren
Premiera: 3 sierpnia 2012 r.
Dystrybucja: Aurora Films S.C.