Wygraj zaproszenie na krakowski koncert zespołu New Bone – rozstrzygnięcie

1 września o godz. 22.00 w Harris Piano Jazz Bar w Krakowie odbędzie się koncert zespołu New Bone. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na koncert. Aby wygrać bilety należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

Wymień nazwiska dwóch znanych absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej.

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem należy przesyłać na adres konkurs@o.pl. W tytule maila proszę wpisać: New Bone.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Podwójne zaproszenie na koncert otrzymuje Pan Jan Jowicki. Gratulujemy!

Okładka nowej płyty New Bone (źródło: materiały prasowe zespołu)

Okładka nowej płyty New Bone (źródło: materiały prasowe zespołu)

Nowa krew w ciele polskiego jazzu. Muzyka z olbrzymim ładunkiem współczesności, choć utrzymana w klasycznym nurcie. Bezkompromisowa i dojrzała gra otwarta na najnowsze trendy, pełna melodii zapadających w pamięć.

Zespół uformowany przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w 1996 roku. Już rok później grupa zdobyła I nagrodę w konkursie Wolna scena jazzowa. Początkowo inspiracją dla muzyków New Bone była muzyka Wayne Shortera, Milesa Davisa czy Horace Silvera. Przełomowym momentem w karierze zespołu było nagranie debiutanckiej płyty Something for now w 2004 roku dla wytwórni Gowi Records, na której znalazły się autorskie kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka. Płyta została ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. Od tego momentu zespół zaczął występować w najważniejszych miejscach dla polskiej sceny jazzowej. W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę It’s not easy, która jest kontynuacją Something for now, ale przyniosła nowe spojrzenie na grę zespołową oraz interakcje między muzykami. Wpływ na to miały niewątpliwie zmiany personalne, które miały miejsce w zespole – do New Bone dołączyli pianista Paweł Kaczmarczyk oraz perkusista Arek Skolik. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną Destined (premiera: kwiecień 2012 rok), nagraną z gościnnym udziałem Tomasza Grzegorskiego na saksofonie tenorowym i Jana Pilcha na instrumentach perkusyjnych. Autorem muzyki, tak jak i większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Grupa New Bone wystąpiła na wielu znaczących festiwalach w Polsce, m.in.: Bydgoszcz Jazz Festiwal (2009), Hanza Jazz Festiwal (Koszalin 2009), Festiwal Jazz Bez… (Przemyśl, Lwów 2009), Festiwal Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski 2009) czy JVC Jazz Festival (Legionowo 2005).

Zespół występuje w składzie:

  • Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
  • Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy
  • Paweł Kaczmarczyk – fortepian
  • Maciej Adamczak – kontrabas
  • Dawid Fortuna – perkusja

Koncert zespołu New Bone
1 września 2012 roku, godz. 22.00
Harris Piano Jazz Bar w Krakowie