Wygraj podwójne zaproszenie na koncert Jazzpospolita!

17 lutego 2011 roku o godz. 20.00 w krakowskim klubie Alchemia wystąpi zespół Jazzpospolita – jeden z najciekawszych debiutów polskiej sceny okołojazzowej ostatnich lat.

Mamy jedno podwójne zaproszenie dla osoby, która napisze do nas na adres: konkurs@o.pl i w najciekawszy sposób odpowie na pytanie dlaczego chce wybrać się na koncert zespołu Jazpospolita.

Czekamy na wasze zgłoszenia.

Podwójne zaproszenie otrzymuje:
Beata Turek
Gratulujemy!

Jazzpospolita to świetna fuzja jazzowej tradycji i post-rockowej nowoczesności. Znakomity warsztat, melodyczna wyobraźnia, doskonała znajomość współczesnego muzycznego języka – to wszystko sprawia, że warszawski kwartet można uznać za kontynuatorów świetnej tradycji polskiej alternatywy jazzowej.

Czterech muzyków, pięć instrumentów, niezliczone źródła inspiracji i efekt w postaci żywiołowego kwartetu grającego muzykę z nienazwanej szuflady. Avantgarde-Jazz ? Post-Rock ? Nu-Jazz ? Avant-Pop? Jazzpospolita z szacunkiem dla kanonu, ale i śmiałością w wykraczaniu poza gatunkowe wzorce, bezkompromisowo kieruje się w nieznane, łącząc i deformując to, co absorbuje jej członków. Azymutem jest eklektyzm.

Nasze inspiracje są bardzo, ale to bardzo różne. Czasem wręcz zastanawiamy się, jak to możliwe, że czterech gości o tak odbiegających od siebie gustach muzycznych razem robi muzykę i gra koncerty. Lee Scratch Perry czy John Legend, Kurt Rosenwinkel czy Photek, Aleksandr Skriabin czy Herbie Hancock – tak wyglądają spory, jak jedziemy w trasę i chcemy posłuchać muzyki.