Wygraj podwójne zaproszenie na “Kartotekę” Michała Zadary!

9 czerwca 2011 roku o godz. 19.00 na Scenie na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego będzie można zobaczyć przedstawienie Kartoteka w reż. Michała Zadary. Wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe, rozlosujemy podwójne zaproszenia na spektakl.

Pytanie konkursowe: Proszę podać tytuł jednego przedstawienia zrealizowanego przez Michała Zadarę w roku 2010.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem: konkurs@o.pl

Podwójne zaproszenia otrzymują: Kamila Popiel i Joanna Sip.

"Kartoteka", plakat

"Kartoteka", plakat

Kartoteka w reżyserii Michała Zadary z żelazną konsekwencją realizuje wskazówki zapisane przez Tadeusza Różewicza w didaskaliach.

O spektaklu:

Wiele osób biorących udział w tej historii nie odgrywa tu większej roli, te, które mogą odgrywać główne role, często nie dochodzą do głosu lub mają mało do powiedzenia /…/ ludzie występują w swoich codziennych, zwykłych ubraniach /…/ oprawa plastyczna jest tu bez znaczenia. Ulica, która w prapremierowej wersji dramatu przechodziła przez pokój i łóżko bohatera, 46 lat później pochłonęła ten świat całkowicie. Nie ma już żadnego miejsca, które wyznaczałoby centrum tej rzeczywistości. Jak w kalejdoskopie – sytuacje sceniczne składają się w kolorowy obrazek, by przy najmniejszej zmianie perspektywy natychmiast się rozsypać i za chwilę ułożyć w nową całość.  I tak bez końca.  Nie ma początku, ani zakończenia, zmieniają się znaczenia, układy i relacje. Nie ma bohatera, albo też wszyscy są bohaterami. Także widzowie. Teatralne jam session.

Reżyseria i opracowanie tekstu: Michał Zadara

Scenografia i organizacja przestrzeni: Robert Rumas
Kostiumy: Julia Kornacka
Dźwięki: Barbara Wysocka
Choreografia: Tomasz Wygoda
Światło: Ewa Garniec
Inspicjent: Katarzyna Krajewit

Występują: Katarzyna Bednarz, Lena Frankiewicz (gościnnie) / Marta Malikowska-Szymkiewicz, Elżbieta Golińska, Irena Rybicka, Krzysztof Boczkowski, Tomasz Cymerman, Szymon Czacki (gościnnie), Marek Kocot (gościnnie), Jan Peszek (gościnnie), Jerzy Senator.

Premiera: 8 i 9 grudnia 2006

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
ul. Rzeźnicza 12, 50-132 Wrocław