Wygraj podwójne zaproszenie do teatru i zobacz Novecento – rozstrzygnięty

W dniach od 23 do 29 lipca w Teatrze Nowym w Krakowie będzie można zobaczyć przedstawienie Novecento w reż. Iwo Vedrala.

Dwie pierwsze osoby, które podają tytuł filmu, jaki nakręcił na podstawie monodramu Novecento Giuseppe Tornatore, otrzymają podwójne zaproszenie do Teatru Nowego. W treści maila, obok odpowiedzi :), prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz  daty kiedy chcą Państwo zobaczyć spektakl (23 lipca (piątek) lub 25 lipca (niedziela)).

Na odpowiedzi czekamy do czwartku pod adresem: konkurs@o.pl

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Konkurs został rozstrzygnięty. Podwójne zaproszenia otrzymują:

Magłorzata Makarewicz
Iwona Baczyńska – Danysz

"Novecento", reż. Iwo Vedral

"Novecento", reż. Iwo Vedral

Novecento to historia niezwykłego pianisty, który urodził się na statku, spędził tam całe życie i nigdy nie zszedł na ląd. Historia o muzyku genialnym opowiedziana ustami muzyka przegranego, historia będąca pretekstem do wyjścia na scenę, okazją do prezentacji samego siebie. Mówiąc o kimś, zawsze mówimy o sobie. Nieznany muzyk jest jedynym i tragicznie niewiarygodnym świadkiem geniuszu tajemniczego mistrza fortepianu, na naszych oczach kreuje samego siebie, tworzy mity, kształtuje przeszłość, żałośnie próbuje błyszczeć na scenie światłem własnym, a nie tym odbitym.

Przez historię Novecenta patrzymy na inne biografie, na nieudanych artystów, kuglarzy, chcących za wszelką cenę rozbawić nas clownów, w końcu aktora – kolejnej postaci spektaklu jak pozostałe domagającej się skupienia uwagi na sobie. Ten monolog płynie w rytmie nieistniejącej muzyki, obija się o kolejne rafy tandety i szmiry, dryfuje między kreacją a rzeczywistością, jest jednocześnie zabawną anegdotą. Tylko, o kim?

Krakowski spektakl jest polską prapremierą sceniczną tekstu Alessandro Baricco, jednego z najpopularniejszych współczesnych włoskich dramatopisarzy.

Alessandro Baricco, Novecento
tłumaczenie: Halina Kralowa
reżyseria: Iwo Vedral
asystent: Aniela Pilarska
światło: Marek Kutnik
kostium: Agnieszka Więckowska
występuje: Dominik Nowak
premiera 19.06.2010 r. Teatr Nowy w Krakowie