Wygraj podwójne zaproszenia na koncert Andre Ochodlo & Odem’s Trio w Sopocie – rozstrzygnięcie

30 sierpnia o godz. 19.30 w sopockim Teatrze Atelier odbędzie się koncert zatytułowany Layla, w wykonaniu Andre Ochodlo & Odem’s Trio. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na koncert. Aby zdobyć bilety należy odpowiedzieć na pytanie:

Wymień dwa polskie zespoły wykonujące muzykę żydowską.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem mailowym: konkurs@o.pl. W tytule maila proszę wpisać: Layla.

Zwycięzcą podwójnego zaproszenia na koncert jest pan Wojciech Dziedzic.

Gratulujemy!

Andre Ochodlo (fot. Zhenia Sierko / źródło: materiały prasowe organizatora)

Andre Ochodlo (fot. Zhenia Sierko / źródło: materiały prasowe organizatora)

Na koncercie będzie można usłyszeć nowe pieśni jidysz polskich kompozytorów: Ewy Korneckiej, Marka Czerniewicza, Zygmunta Koniecznego, Piotr Mani, Jerzego Satanowskiego, Adama Żuchowskiego. Aranżacje do programu będą dziełem Adama Żuchowskiego – kontrabasisty, który również jest kierownikiem muzycznym zespołu.

Layla – nowe kompozycje do wybitnej poezji jidysz – koncert będzie zawierał 18 utworów, znakomitych autorów tekstów takich jak: Abraham Sutzkever, Itzig Manger, Rokhl Korn, Lajzer Ajchenrand, Peretz Markish, Dvoyre Fogel, Itzig Fefer i Kadya Molodowsky. Wszyscy autorzy tekstów zaliczają się do najwybitniejszych reprezentantów poezji jidysz.

Andre Ochodlo jest artystą obdarzonym wyjątkową charyzmą i niezwykłej urody głosem. Jego dramatyczne interpretacje wykonywanych utworów porywają publiczność i trzymają ją w napięciu od początku do końca koncertu. Niezwykły talent aktorski i wokalny sprawia, że słuchacze przenoszą się w świat bohaterów utworów. Jest on bezsprzecznie jednym z czołowych interpretatorów Pieśni Jidysz na świecie.

Skład zespołu:

  • Zdzisław Kalinowski – piano, syntezator
  • Piotr Maślanka – perkusja
  • Adam Żuchowski – kontrabas

Andre Ochodlo & Odem’s Trio

Od 28 do 31 sierpnia 2012 roku, godz. 19.30
Teatr Atelier
Sopot