Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl Szary Anioł – rozstrzygnięcie

10 lipca o godz. 20.00 na deskach sopockiego Teatru Atelier można będzie obejrzeć spektakl Szary Anioł w reżyserii André Hübner-Ochodlo. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na spektakl.

Aby wygrać zaproszenie wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jak nazywa się wakacyjny cykl Teatru Atelier, podczas którego można obejrzeć między innymi spektakl Szary Anioł?

Odpowiedzi wraz z imieniem oraz nazwiskiem należy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule maila należy wpisać: Szary Anioł.

Rozstrzygnięcie:

Podwójne zaproszenie na spektakl otrzymuje pan Rafał Żebrowski. Gratulujemy!

„Szary Anioł”, reż. Andre Hübner – Ochodlo (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Szary Anioł”, reż. Andre Hübner – Ochodlo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Premiera tego spektaklu miała miejsce w 2001 roku podczas obchodów 100 rocznicy nadania praw miejskich Sopotowi – miastu, w którym działa Teatr Atelier – będącym miejscem, w którym spotkały się kultury polska, niemiecka i żydowska. Niemieckim akcentem obchodów urodzin Sopotu była właśnie polska prapremiera sztuki Moritza Rinkego Szary Anioł.

Sztuka Szary Anioł w poetycki sposób traktuje o ostatnich latach życia Marleny Dietrich. Jest to postać kojarząca się Polakom nie tylko z osobą wielkiej niemieckiej aktorki. Jej postawa wobec hitleryzmu budzi do dziś głęboki szacunek. Sztuka to Monolog kobiety, która się odizolowała, żeby jej obrazy mogły żyć dalej, obrazy, które kocha, ponieważ wciąż jeszcze poruszają świat zewnętrzny. Obrazy te zostały przez bohaterkę znienawidzone, ponieważ unieruchamiają jej świat wewnętrzny.

Rolę Marleny Dietrich zagrała wybitna, sopocka aktorka Joanna Bogacka która za swoją kreację otrzymała liczne nagrody teatralne min. Nagrodę Teatralną Województwa Pomorskiego, Sopocką Muzę oraz Gryf Pomorski.

Szary Anioł Moritza Rinke’go, reż.: André Hübner-Ochodlo
Scenariusz i reżyseria – Andre Hübner – Ochodlo
Wykonawcy – Joanna Bogacka – Marlena Dietrich, Bartosz Kopeć – Konstantyn
Muzyka – Jerzy Satanowski
Przekład – Sława Lisiecka

10-13 lipca 2012 roku
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Mamuszki 2
Sopot