Wygraj płytę Blossoma Blue Balloons – rozstrzygnięcie konkursu

W grudniu 2011 r. do sklepów muzycznych trafiło nowe wydawnictwo Export Label Blue Balloons, której autorem jest Blossom.

W naszym konkursie do wygrania najnowsze wydawnictwo Blossoma, aby je zdobyć należy napisać na adres konkurs@o.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Fragmenty jakiego utworu wykorzystano w filmie promującym płytę Blue Balloons?

Zwyciężczynią konkursu została Monika Kowalczyk.

Gratulujemy!

Płyta Blue Balloons jest siódmą pozycją w katalogu Export Lable oraz drugą która ukazała się w wersji fizycznej (pierwszą jest składanka Break Asymmetry wydana w marcu 2011). Płyta ukazała się w nakładzie 140 sztuk lecz dostępna jest również w darmowej, wirtualnej wersji. Na płytę składaję się dziewięc premierowych kompozycji oraz jeden bonus (remix pochodzący z singla Cuefx Whale).

Blossom Blue Ballons (źródło: materiał prasowy export label)

Blossom Blue Ballons (źródło: materiał prasowy export label)

Stylistycznie płytę Blue Balloons zaliczyć można do gatunków – donwtempo, nujazz, płyta ta jest pierwszym solowym materiałem Blossoma (Łukasza Czajewskiego). Pierwszy raz publicznie pojawił się na singlu Whale ze swoim remixem, który został dołączony do płyty Blue Balloons w formie bonusa.

Blossom pochodzi ze Śląska i od dwóch lat przygotowywał się i zbierał materiał na album Blue Balloons. Inspiruje się dokonaniami Bonobo i to właśnie jego twórczość wywarła duże piętno na kierunku, który obrał Blossom. Innym akcentem, który ukształtował Blossoma była płyta autorstwa O.S.T.R. Jazzurekcja a ulubioną winylową produkcją jest Bob James – Two.