Wygraj egzemplarz Tureckiego lustra Victora Horvátha! – rozstrzygnięcie

21 października ukazała się książka Tureckie lustro, której autorem jest węgierski pisarz Viktor Horváth. Do lektury zaprasza Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mamy dla Państwa 3 egzemplarzy książki. Wygra trzeci, trzynasty i dwudziesty trzeci czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: W jakiej węgierskiej miejscowości urodził się Viktor Horváth?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondecyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Tureckie lustro.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane od użytkowników, którzy uprzednio polubią profil O.pl na Facebooku.
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Książki otrzymują Paweł Chlewicki, Karol Ogiński i Hanna Piecychna. Gratulujemy!

Viktor Horváth – „Tureckie lustro”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Viktor Horváth – „Tureckie lustro”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Tureckie lustro zabiera czytelnika w podróż do XVI wieku na ziemie południowych Węgier, znajdujące się pod panowaniem tureckiego sułtana Sulejmana II Wspaniałego. Przewodnikiem po tym niezwykłym świecie jest Isa – turecki szlachcic, który od wczesnej młodości przebywa w Peczu pod opieką beja Derwisza. Osierocony bohater dojrzewa, odkrywa swoją seksualność i przeżywa miłosne perypetie.

Miłość miesza się ze zdradą, a przygoda z niebezpieczeństwem. W tle czytelnik oczyma bohatera ogląda szesnastowieczne miasto i rozgrywającą się historię. Dzięki trzymającej w napięciu akcji i pełnej humoru narracji powieść czyta się jednym tchem, a pełne niebezpieczeństw przygody Isy sprawiają, że trudno się od niej oderwać.

Tureckie lustro w 2012 roku zdobyło prestiżową Nagrodę Literacką Unii Europejskiej.

Viktor Horváth – urodził się w 1962 r. na Węgrzech. Od 2003 r. wykłada na Uniwersytecie w Peczu. Jest tłumaczem tekstów z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Viktor Horváth
Tureckie lustro
Premiera: 21 października 2014 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo UJ