Kliknij i wygraj biografię mistrza polskiego kina – Krzysztofa Kieślowskiego / rozstrzygnięcie

29 sierpnia w MK2 Bibliothèque w Paryżu rozpocznie się retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego połączona z wystawą ilustrującą życie i twórczość polskiego reżysera. Z tej okazji Muzeum Kinematografii postanowiło przeznaczyć 5 egzemplarzy biografii Reżysera autorstwa Stanisława Zawiślińskiego pt.: Kieślowski. Ważne, żeby iść… 

Książkę można otrzymać odpowiadając prawidłowo na pytanie konkursowe:

  • Jaki jest tytuł oraz rok powstania pierwszego filmu Krzysztofa Kieślowskiego?

Na prawidłowe odpowiedzi czekamy pod adresem: konkurs@o.pl

Dziękujemy za wszystkie poprawne odpowiedzi. Książki otrzymują:

  • Marta Gradowska
  • Krzysztof Kyś
  • Jerzy Wawrzynowicz
  • Czesława Śmiech
  • Monika Gołdyka

Gratulujemy!

Okładka (źródło: materiały prasowe)

Okładka (źródło: materiały prasowe)

Stanisław Zawiśliński – pisarz, dokumentalista i wydawca. Autor popularnych książek o ludziach filmu m.in. o Agnieszce Holland, Jerzym Hoffmanie, Jerzym Kawalerowiczu, Allanie Starskim, Bogusławie Lindzie, Krzysztofie Zanussim. Za książki biograficzne o Krzysztofie Kieślowskim w roku 2008 otrzymał nagrodę Polskiego instytutu Sztuki FIlmowej.

Rzadko się zdarza tak fascynująca opowieść. Życie Krzysztofa Kieślowskiego – tak jak ono biegło – widzimy tu w powiązaniu ze sztuką, a sztuke poporzez jego życie.

Jerzy Stuhr

Porywająca, świetnie napisana biografia. Czyta się znakomicie, choć autor mówi o sprawach ważnych. Umiejętnie zderzając starannie wyselekcjonowane fakty, liczne opinie i wypowiedzi innych osób z własnym głosem, stworzył przenikliwy, dający odczucie pełni, niezapomniany portret wielkiego mistrza sztuki filmowej i człowieka ogromnej wrażliwości.

Prof. Jan Tomkowski