Wygraj bilety na Hans Zimmer Tribute Show! – rozstrzygnięcie

Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów – od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy. Dla fanów kompozytora mamy dobrą wiadomość – w naszym konkursie do wygrania są podwójne zaproszenia na koncerty w Szczecinie (17.11, Netto Arena) i Krakowie (02.02.2019, Tauron Arena)!

Jak je zdobyć? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: W 2017 roku na cześć twórcy nazwano jedną z planetoid odkrytą przez Michała Kusiaka i Michała Żołnowskiego. Jak dokładnie brzmi jej nazwa? Odpowiedzi ślijcie na adres konkurs@o.pl w tytule wiadomości wpisując Hans Zimmer. Obok odpowiedzi prosimy o zawarcie informacji na temat miasta, w którym chcecie Państwo wybrać się na koncert. Bilety otrzymają dwie pierwsze osoby, które napiszą do nas z poprawną odpowiedzią!

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.
Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Bilety otrzymują Panowie Dominik Malik (Kraków) i Łukasz Chyła (Szczecin).

Hans Zimmer Tribute Show (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hans Zimmer Tribute Show (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya Król Lew. Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do Karmazynowego przypływu Tony’ego Scotta czy thrillera sensacyjnego Twierdza w reż. Michaela Baya. Ważnym przystankiem w karierze niemieckiego kompozytora okazał się oscarowy film Terrence’a Mallicka, Cienka czerwona linia – ambitne dzieło, cechujące się minimalistycznym środkami i emocjonalną głębią. Niezwykle poruszająca była muzyka do Gladiatora Ridleya Scotta. Album soundtrackowy z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów Piraci z Karaibów, Pearl Harbor, Ostatni samuraj czy Kod Da Vinci. Tak jak ścieżki dźwiękowe do Incepcji i trylogii Batmana charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do Interstellar zaskakiwała subtelnością.

Koncerty uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym i świetlna iluminacja dopełniająca odbiór wizualny wydarzenia.

Organizator konkursu: O.pl i Trinitygroup.pl