Wygraj bilety na koncerty Mistrzów Gitary w Krzyżowej – rozstrzygnięcie

26 lipca w Krzyżowej rozpocznie się Letni Festiwal Gitary, który organizowany jest już od 12 lat. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy trzy podwójne zaproszenia na koncerty gwiazd gitary, odbywające się w MDSM w ramach festiwalu:

  • 31 lipca, godz. 19.30, MDSM Krzyżowa Klasyka i Jazz Leszek Potasiński & Marcin Olak
  • 1 sierpnia, godz. 19.30, MDSM Krzyżowa, Mistrzowski Recital Gitarowy Simone Iannarelli (Włochy)
  • 2 sierpnia, godz. 19.30, MDSM Krzyżowa Uroczysty Koncert Finałowy, wystąpią m.in.: uczestnicy festiwalu, Kuba Niedoborek, Agata Teodorczyk z tancerkami flamenco, Robert Horna & Krzysztof Pełech, Orkiestra Gitarowa przygotowana przez Marka Pasiecznego.

Aby wygrać zaproszenie należy napisać w którym roku odbył się pierwszy Festiwal Gitary w Krzyżowej.

Odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu należy przesłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Festiwal Gitary.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Zwycięzcą trzech podwójnych zaproszeń jest pan Konrad Klonowski. Gratulujemy!

Letni Festiwal Gitary w Krzyżowej, 2011 rok (źródło: materiały graficzne organizatora)

Letni Festiwal Gitary w Krzyżowej, 2011 rok (źródło: materiały graficzne organizatora)

W ramach imprezy odbywają się warsztaty gitary klasycznej (prowadzone przez najwybitniejszych dydaktyków i wirtuozów z Polski i zagranicy), jazzowej, flamenco, a także… tańca flamenco. Stałym punktem programu festiwalu są prezentacje DVD, wykłady oraz wystawy gitar i akcesoriów muzycznych. Wśród gości tegorocznego kursu nie zabraknie mistrzów o międzynarodowej renomie.

Wieczorami wykładowcy i uczestnicy warsztatów spotykają się w Piwnicy Dżemowej w Pałacu. To raj dla wspólnego muzykowania, doskonalenia sztuki improwizacji i… ogólnie tworzenia. Scena w Pałacu udostępniana jest każdego wieczoru wszystkim, bez względu na wiek i umiejętności.

Letni Festiwal Gitary w Krzyżowej adresowany jest do wszystkich – profesjonalistów i amatorów, początkujących i zaawansowanych, uczniów szkół podstawowych i studentów. Nie obowiązuje żaden limit wieku. Swoje miejsce znajdą tu zarówno aktywni pracusie – przyszli wirtuozi, jak i leniwi kibice – obserwatorzy.

W minionych latach (2001-2010) w ramach Letnich Warsztatów Gitary gościli w Krzyżowej znani w świecie gitarzyści i wykładowcy, m. in.: mistrzowie gitary klasycznej z Polski i zagranicy:

Alina Gruszka, Wanda Palacz, Iwona Bodziak, Beata Będkowska-Huang, Piotr Zaleski, Marcin Zalewski, Leszek Potasiński, Andrzej Mokry, Ryszard Bałauszko, Marcin Dylla, Robert Horna, Marcin Siatkowski, Łukasz Kuropaczewski, Jarema Klich, Marek Zieliński, Marek Długosz, Marek Walawender, Adam Zalas, Krzysztof Pełech, Jorge Morel (Argentyna), Jorge Cardoso (Argentyna), Andrea Vettoretti (Włochy), Pavel Steidl (Czechy), Giampaolo Bandini (Włochy), Philippe Villa (Francja), Blas Sanchez (Hiszpania), Giuseppe Caputo (Włochy), Luciano Pompilio (Włochy), Ernesto Chuecos (Wenezuela), Thomas Liauw (Singapur), Martin Myslivećek (Czechy), Brigitte Zaczek (Austria), Omar Cyrulnik (Argentyna), Gabriel Bianco (Francja), Bosko Radojković (Serbia), Alieksey Vianna (Brazylia), Dietmar Ungerank i Ewa Cyran (Niemcy), Carsten Grondahl (Dania), Sasa Dejanović (Chorwacja), David McDonald (USA/Francja), Luciano Tortorelli (Włochy), Jaime Zenamon (Brazylia), Antonello Lixi (Włochy), Laurent Buotros (Francja), Jozsef Eotvos (Węgry), Juan Francisco Ortiz (Francja).

26 lipca – 3 sierpnia 2012 r.
Krzyżowa
Koncerty odbędą się w MDSM w Krzyżowej