Wygraj bilet na Filmy Świata Ale Kino!

W dniach od 21 do 24 listopada 2010 roku w Kinie pod Baranami w Krakowie już po raz szósty odbędzie się festiwal Filmy Świata Ale Kino!

Dwie pierwsze osoby, które podadzą imię i nazwisko reżysera filmu Nie bój się, Bi otrzymają podwójne zaproszenie na wtorkowy seans (23 listopada, godz. 19.00).

Na wasze zgłoszenia czekamy pod adresem: konkurs@o.pl

Podwójne zaproszenie na seans otrzymuje Beata Turek i Agata Przybyszewska.

"Nie bój się, Bi"

"Nie bój się, Bi"

Ideą festiwalu Filmy Świata Ale Kino! jest przybliżenie widzom kina w dużej mierze egzotycznego, które portretuje kultury spoza tzw. Świata Zachodniego. Dzięki swej oryginalności i świeżości obrazy te są ważnym i poszukiwanym źródłem inspiracji, niezapomnianych wrażeń oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku.

W programie krakowskiej edycji imprezy znajdzie się 8 pełnometrażowych filmów fabularnych z Azji, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Większość z nich krakowska publiczność zobaczy po raz pierwszy.

Podczas festiwalu po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie m.in. turecki film Miód Semiha Kaplanoğlu, który został nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale. Oprócz Miodu widzowie będą mieli okazję poznać pozostałe części jego trylogii Yusufa, opowiadającą historię życia wrażliwego Turka z anatolijskiej prowincji, czyli: Mleko i Jajko.

od 21 do 24 listopada 2010 roku
Kino pod Baranami, Kraków, Rynek Główny 27
Festiwal Filmy Świata w Kinie pod Baranami