Album Mikromusic w eterze – rozwiązanie konkursu

24 kwietnia 2012 roku na sklepowe półki trafił dwupłytowy album formacji Mikromusic zatytułowany Mikromusic w eterze. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy egzemplarz tego wydawnictwa. Aby otrzymać album wystarczy napisać:

Jaka jest Twoja interpretacja nazwy zespołu Mikromusic?

Odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem oraz numerem telefonu należy przesłać na adres: konkurs@o.pl.

Album Mikromusic w eterze otrzymuje Pan Paweł Swat. Serdecznie gratulujemy!

Okładka albumu „Mikromusic w eterze” (źródło: materiały prasowe)

Okładka albumu „Mikromusic w eterze” (źródło: materiały prasowe)

Zespół Mikromusic w tym roku świętuje 10 urodziny. Grupa przygotowała na tę okoliczność kilka fonograficznych niespodzianek dla swoich fanów. Pierwszą z nich będzie premiera koncertowego DVD, zatytułowanego Mikromusic w eterze. Wszyscy miłośnicy koncertowej energii zespołu otrzymają pakiet dwóch płyt – DVD w obrazku oraz CD w głośniku. Uczta melomana rozpoczęła się 24 kwietnia, właśnie wtedy album trafił na sklepowe półki.

Mikromusic w eterze to płyta klimatyczna, ale wypełniona jazzowymi improwizacjami i energią charakterystyczną dla koncertów granych na żywo. Materiał został zarejestrowany we wrocławskim klubie Eter, przy pełnej sali fanów zespołu. Duże zbliżenia kamer sprawiają, że widz ma poczucie przebywania z zespołem na jednej scenie.

Koncert nagłośnili i sfilmowali przyjaciele zespołu. Wyszedł z tego bardzo kameralny obraz, momentami wręcz intymny. Koncertowi towarzyszy energia wrocławskiej, wiernej publiczności, co słychać w krzykach i brawach. A zespół po prostu bawi się dźwiękami. Na obrazie doskonale to widać. Można usłyszeć inne aranżacje, euforię improwizacji, świetny warsztat muzyków i wielkie emocje – mówi Natalia Grosiak, wokalistka zespołu.

Płyty – DVD w obrazku i CD w głośniku zawierają w dużej części piosenki z ostatniego albumu Mikromusic – Sova. Poza tym możemy usłyszeć starsze utwory, które zespół zagrał pierwszy raz po długiej przerwie. Co ważne, kilka z nich doczekało się muzycznego liftingu.

Plany fonograficzne zespołu na jubileuszowy rok obejmują także nowy, czwarty album długogrający. W dużej mierze materiał na nową płytę jest już przygotowany. Muzycy wchodzą do studia latem, aby jesienią dostarczyć słuchaczom nowych, Mikromusic’owych dźwięków.