Album Mikromusic w eterze – rozwiązanie konkursu

24 kwietnia 2012 roku na sklepowe półki trafił dwupłytowy album formacji Mikromusic zatytułowany Mikromusic w eterze. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy egzemplarz tego wydawnictwa. Aby otrzymać album wystarczy napisać:

Jaka jest Twoja interpretacja nazwy zespołu Mikromusic?

Odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem oraz numerem telefonu należy przesłać na adres: konkurs@o.pl.

Album Mikromusic w eterze otrzymuje Pan Paweł Swat. Serdecznie gratulujemy!

Okładka albumu „Mikromusic w eterze” (źródło: materiały prasowe)

Okładka albumu „Mikromusic w eterze” (źródło: materiały prasowe)

Zespół Mikromusic w tym roku świętuje 10 urodziny. Grupa przygotowała na tę okoliczność kilka fonograficznych niespodzianek dla swoich fanów. Pierwszą z nich będzie premiera koncertowego DVD, zatytułowanego Mikromusic w eterze. Wszyscy miłośnicy koncertowej energii zespołu otrzymają pakiet dwóch płyt – DVD w obrazku oraz CD w głośniku. Uczta melomana rozpoczęła się 24 kwietnia, właśnie wtedy album trafił na sklepowe półki.

Mikromusic w eterze to płyta klimatyczna, ale wypełniona jazzowymi improwizacjami i energią charakterystyczną dla koncertów granych na żywo. Materiał został zarejestrowany we wrocławskim klubie Eter, przy pełnej sali fanów zespołu. Duże zbliżenia kamer sprawiają, że widz ma poczucie przebywania z zespołem na jednej scenie.

Koncert nagłośnili i sfilmowali przyjaciele zespołu. Wyszedł z tego bardzo kameralny obraz, momentami wręcz intymny. Koncertowi towarzyszy energia wrocławskiej, wiernej publiczności, co słychać w krzykach i brawach. A zespół po prostu bawi się dźwiękami. Na obrazie doskonale to widać. Można usłyszeć inne aranżacje, euforię improwizacji, świetny warsztat muzyków i wielkie emocje – mówi Natalia Grosiak, wokalistka zespołu.

Płyty – DVD w obrazku i CD w głośniku zawierają w dużej części piosenki z ostatniego albumu Mikromusic – Sova. Poza tym możemy usłyszeć starsze utwory, które zespół zagrał pierwszy raz po długiej przerwie. Co ważne, kilka z nich doczekało się muzycznego liftingu.

Plany fonograficzne zespołu na jubileuszowy rok obejmują także nowy, czwarty album długogrający. W dużej mierze materiał na nową płytę jest już przygotowany. Muzycy wchodzą do studia latem, aby jesienią dostarczyć słuchaczom nowych, Mikromusic’owych dźwięków.

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR