Wygraj bilety na inauguracyjny koncert Festiwalu Gitara + – rozstrzygnięcie

10 października odbędzie się koncert inaugurujący Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+. Przygotowaliśmy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie! Wygra pierwszy czytelnik, który odpowie na pytanie:

Wymień artystów, którzy zagrają podczas finałowego koncertu, poświęconego pamięci Jaremy Klicha.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: GITARA +.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie konkursu:
Bilety otrzymuje pani Anna Karolina Kochman. Gratulujemy!

Festiwalowa Scena Młodych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwalowa Scena Młodych (źródło: materiały prasowe organizatora)

W koncercie inauguracyjnym wezmą udział uczniowie dziewięciu szkół muzycznych. Wszystkie szkoły współpracują ze sobą od wielu lat, wymieniając się doświadczeniami, pomagając w rozwoju talentu swoich najzdolniejszych uczniów oraz promując muzykę gitarową w regionie pogranicza polsko-czesko-niemieckiego. Szkołę z Drezna (Heinrich Schütz Konservatorium Dresden) zaprezentują dwa zespoły – Trio-Duo Mandoline oraz Kwartet gitarowyQuartissimo, z kolei uczniowie czeskiej szkoły (Zakladni Umelecka Szkola ZUS Hostivar – Praha) wystąpią jako oktet Klimparáda. Polskę reprezentować będzie siedem dolnośląskich szkół i osiem zespołów kameralnych. Będą to: Duo Extra Klasa (PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej), Trio gitarowe SMS (PSM I st. w Kłodzku), Duo Nuevo i Duet fletowo-gitarowy (ZSM w Wałbrzychu), Trio Andaluzja (Społeczna Szkoła Muzyczna I st. we Wrocławiu), Trio gitarowe Pizzicato (SM I st. we Wrocławiu), Duet gitara-wibrafon (PSM II st. i SM I st. we Wrocławiu) oraz Kwartet Gitarowy OSM (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. we Wrocławiu).

Festiwal GITARA+ nie skupia się tylko i wyłącznie na muzyce stricte gitarowej, przedstawia również inspirujące połączenia brzmienia gitary z innymi instrumentami, a także z innymi sztukami np. tańcem czy filmem (stąd nazwa GITARA+). Podczas 10 dni Festiwalu wystąpią artyści, prezentujący różnorodne style muzyczne (muzykę klasyczną, flamenco, jazz, muzykę dawną i współczesną). Wydarzeniami towarzyszącymi podczas festiwalu są lekcje mistrzowskie i warsztaty gitarowe, wykłady, spotkania z artystami, projekcje filmów, wystawy instrumentów czy prezentacje wydawnictw muzycznych.

10 października 2013 r., godz. 18.00
Stary Ratusz, Sukiennice 14/15 – Scena Młodych (Polska, Czechy, Niemcy)
Występy uczniów szkół muzycznych z trzech krajów

Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+
od 10 do 30 października 2013 roku
Wrocław