Odpowiedz na pytanie i wygraj książkę Wiesława Łukaszewskiego Udręka życia – rozstrzygnięcie konkursu!

Do księgarń trafiła nowa książka Wiesława Łukaszewskiego Udręka życia. Książka zyskała tytuł Psychologicznej Książki Roku 2010. W naszym konkursie do wygrania trzy egzemplarze książki. Aby je zdobyć wystarczy napisać do nas na adres konkurs@o.pl i poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Podaj tytuły innych publikacji Wiesława Łukaszewskiego.

Zwycięzcami konkursu zostali: Przemek Tryć, Michał Krysa oraz Patrycja Malik.

Gratulujemy!

Udręka życia (źródło: materiał prasowy wydawnictwa)

Udręka życia (źródło: materiał prasowy wydawnictwa)

Uspokajam: nie napisałem książki o śmierci. Nie jest to książka ani o śmierci, ani o umieraniu. To książka o tym, że ludzie – chcąc lub nie chcąc – niekiedy myślą o śmierci. Trudno byłoby temu zaprzeczyć. Ludzie przejmują się śmiercią, nie jest im ona obojętna. Więcej, myśli o śmierci prawie zawsze i prawie u wszystkich wzbudzają przykre skojarzenia i przykre emocje.

To jest książka o tym, co dzieje się z ludźmi (w ludziach), którym myśli o śmierci przyszły do głowy. O tym, jak radzą sobie z przykrymi emocjami, i o tym, co daje im ukojenie. Także o tym, co wzmaga niepokoje dotyczące śmierci, co myśli o śmierci czyni bardziej dostępnymi, a niekiedy wręcz natrętnymi.

Wiesław Łukaszewski – wybitny autorytet z zakresu psychologii społecznej i psychologii osobowości. Autor wielu istotnych artykułów publikowanych w prestiżowych pismach psychologicznych. Znawca tematyki wytrwałości. Miłośnik dobrej literatury. Obecnie profesor na Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, w latach 1993–2003 przewodniczący Komitetu Nauk Psychologicznych PAN, obecnie członek prezydium Komitetu Nauk Psychologicznych PAN.