Wygraj zaproszenie na spektakl Według Bobczyńskiego w reżyserii Agaty Dudy-Gracz!

14 stycznia 2012 r. we Wrocławskim Teatrze Współczesnym będzie miał premierę spektakl Według Bobczyńskiego według scenariusza i w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Autorski scenariusz powstał na motywach Gogolowskiego Rewizora. Agata Duda-Gracz zaprojektowała także scenografię i kostiumy do tego spektaklu.

Mamy dla Państwa podwójne zaproszenia na spektakl w dniach 12 oraz 17 stycznia 2012 roku. Aby je zdobyć należy jak najszybciej napisać do nas na adres konkurs@o.pl i poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Jaka będzie następna premiera Wrocławskiego Teatru Współczesnego w tym roku?

Laureatkami konkursu zostały: Ewa Jezierska (12 stycznia) oraz Kamila Popiel (17 stycznia).

Gratulujemy!

Według Bobczyńskiego, fot. Greg Noo-Wak (źródło: materiały prasowe Wrocławskiego Teatru Współczesnego)

Według Bobczyńskiego, fot. Greg Noo-Wak (źródło: materiały prasowe Wrocławskiego Teatru Współczesnego)

Po sukcesie spektaklu Według Agafii na podstawie Ożenku Mikołaja Gogola, nagrodzonego łódzką nagrodą teatralną Złota Maska za reżyserię i scenografię, Agata Duda-Gracz ponownie sięga do twórczości tego pisarza.

Wydaje się, że fabuła Gogolowskiego Rewizora jest polskiemu widzowi teatralnemu dobrze znana. Spektakl Agaty Dudy-Gracz, stworzony na podstawie jej autorskiego scenariusza opartego na kanwie tej rosyjskiej sztuki sprzed niemal 200 lat, zdaje się to komfortowe przekonanie burzyć. Nie zobaczymy w nim bowiem wyłącznie gorzko-rubasznej satyry na urzędniczy świat Rosji współczesnej Gogolowi.