Wejściówki na seans z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu PINK FREUD!

15 maja 2011 roku w krakowskim Kinie Kijów (obecnie KIJÓW.CENTRUM) odbędzie się projekcja filmu niemego Mocny człowiek z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu PINK FREUD.

Uwaga! Dla pierwszych 10 osób mamy przygotowane zaproszenia na ten niezwykły seans. Wystarczy napisać na adres: konkurs@o.pl

Podwójne zaproszenia otrzymują:

1. Iwona Baczyńska

2. Agnieszka Franus

3. Krzysztof Durałek

4. Tomasz Betleja

5. Beata Turek

6. Eliza Kubiak

7. Michał Ramus

8. Marlena Gajda

9. Maria Dreżewska

10. Ineza Łyś

Gratulujemy!

Mocny człowiek (reż. 1929, reż. Henryk Szaro)
Film jest adaptacją powieści Stanisława Przybyszewskiego wydanej pod tym samym tytułem w 1912 roku. Jeden z ostatnich polskich filmów epoki kina niemego. Film stanowi doskonałe studium artysty, który przegrywa w walce z własnym sumieniem.

Film ukazuje kolejne etapy moralnego upadku artysty. Henryk Bielecki za wszelką cenę dąży do sławy i bogactwa. Bez wahania knuje spisek, morduje podstępnie swojego przyjaciela pisarza, aby wydać jego rękopisy pod własnym nazwiskiem. Jednak kolejno zdobywane sukcesy dają mu poczucie słabości. Po spotkaniu uroczej Niny mocą miłości na nowo odżywa w nim dawno uśpiona moralność. Do tej pory człowiek mocny zdobytą sławą i bogactwem, stacza niezwykle trudną wewnętrzną walkę.

PINK FREUD to jedno z najoryginalniejszych obecnie brzmień na współczesnej scenie jazzowej, jednocześnie wyraźnie poza nią wykraczające. Formacja złożona z Wojtka Mazolewskiego /bass/, Adama Barona /trumpet/, Tomka Dudy /sax/, Jerzego Rogiewicza /drums/ przez takie media jak Jazz Forum, Aktivist oraz Gazetę Wyborcza, została uznana za jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych ostatnich lat. Opinie dziennikarzy potwierdziła publiczność, podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą.

Unikatowe brzmienie tego wyjątkowego zespołu wykraczające poza znane powszechnie ramy jakichkolwiek gatunków muzycznych sprawia, że swoją twórczość prezentuje nie tylko na takich festiwalach jak Warsaw Summer Jazz Days, Era Nowe Horyzonty, Polskie Jamboree, Jazz nad Odrą, Euro Jazz Fest In Tomar, Nova Polska In Macon ale również na Heineken Open’er Festival czy OFF Festival.