Zdobądź bilety na seanse w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego! – rozstrzygnięcie

Podczas tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego będzie można obejrzeć m.in. Neonowego byka w reżyserii Gabriela Mascaro i Strategię mistrza w reżyserii Stephena Frearsa.

Mamy dla Państwa po sześć pojedynczych biletów na seanse obydwu filmów 10 października w Multikinie. Wygrają trzecia, szósta, dziewiąta, dwunasta, piętnasta i osiemnasta osoba (w ramach zgłoszeń dotyczących danego filmu), które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jaki brzmi tytuł filmu, który w 2014 roku zdobył Warsaw Grand Prix w konkursie międzynarodowym WFF?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Neonowy byk lub Strategia mistrza (w zależności od wybranego filmu).

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Michał Mielnik, Thuy Duong Dang, Katarzyna Kowalska, Aleksandra Sobieraj, Sylwia Krajnik, Mariusz Gos. Gratulujemy!

„Neonowy byk”, reż. Gabriel Mascaro (źródło: materiały WFF)

„Neonowy byk”, reż. Gabriel Mascaro (źródło: materiały WFF)

Neonowy byk

Iremar bierze udział w Vaquejadas – rodeo w północno-wschodniej Brazylii. Jego domem jest ciężarówka, którą wozi byki z przedstawienia na przedstawienie. Towarzyszy mu tancerka egzotyczna Galega, jej bezczelna córka Cacá oraz Zé, towarzysz z rodeo. Wspólnie tworzą rodzinę. Region, w którym pracują, przeżywa boom w przemyśle odzieżowym i to budzi w Iremarze nowe ambicje. Jego głowę zaczynają wypełniać marzenia o zaprojektowaniu i uszyciu superseksownej kolekcji z cekinów i zmysłowych tkanin…

Rodeo Vaquejada jest alegorią współczesnych transformacji w północno-wschodniej Brazylii.

Gabriel Mascaro – brazylijski reżyser i artysta wizualny. Urodził się w 1983 roku w Recife. Ukończył studia w zakresie komunikacji społecznej na Uniwersytecie Federalnym Pernambuco. Jego filmy dokumentalne i instalacje wideo były prezentowane na najważniejszych festiwalach filmowych, wydarzeniach artystycznych i w galeriach sztuki. Jego pierwszy film fabularny Ventos de Agosto miał premierę w konkursie w Locarno w 2014 roku i został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem. Boi Neon to jego drugi film fabularny.

Strategia mistrza

W 2012 roku światowej sławy kolarz Lance Armstrong ujawnił, że jego oszałamiająca kariera oparta była na dopingu. Jedno z największych oszustw w historii sportu wstrząsnęło opinią publiczną. Siedmiokrotny zwycięzca Tour de France, uwielbiany przez tłumy, które trzymały za niego kciuki po wykryciu choroby nowotworowej, okazał się zwykłym kłamcą. Film jest opartą na faktach historią, w której dziennikarz David Walsh przez lata walczy o ujawnienie prawdy o mistrzu. Tymczasem ten pod okiem sztabu lekarzy wdraża misterny program dopingowy, który pozwoli mu zostać na podium.

Stephen Frears – angielski reżyser. Urodził się w 1941 roku w Leicester. Studiował prawo w Trinity College w Cambridge. W 1966 roku rozpoczął pracę w przemyśle filmowym. Wyreżyserował swój debiut filmowy Gumshoe w 1971 roku. Pod koniec lat 80. zyskał międzynarodowe uznanie jako reżyser filmów fabularnych. W 1985 roku wyreżyserował film Moja piękna pralnia, który otrzymał nominację do Oscara i dwie nominacje do nagród BAFTA. Zadebiutował w Hollywood filmem Niebezpieczne związki (1988), który zdobył trzy Oscary, dwie nagrody BAFTA i wiele międzynarodowych wyróżnień. Od tamtej pory wyreżyserował wiele uznanych i nagrodzonych filmów. The Program jest jego najnowszym filmem.

Neonowy byk, reż. Gabriel Mascaro
10 października 2015 roku, godz. 18.30
Strategia mistrza, reż. Stephen Frears
10 października 2015 roku, godz. 21.00
Multikino, Warszawa
W ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Warszawski Festiwal Filmowy