Warszawa Chopina – konkurs – rozstrzygnięty

W 2010 roku będziemy obchodzić dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało z tej okazji szereg atrakcji, a wśród nich audioprzewodnik, czyli dwugodzinny spacer po Warszawie śladami Fryderyka Chopina.

Audioprzewodnik już dzisiaj może trafić w Wasze ręce. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie. Do wygrania zestawy w których oprócz audioprzewodnika, będą także chopinowskie gry komputerowe oraz oryginalnie zaprojektowane przypinki odgrywające utwory Chopina w wersji elektro!


Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na następujące pytanie:

Od którego roku organizowany jest pianistyczny konkurs chopinowski w Warszawie?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl

Obok odpowiedzi prosimy również podać swoje imię i nazwisko, miasto oraz numer telefonu. Zwycięców powiadomimy e-mailem.

Uwaga: konkurs został rozstrzygnięty. Nagrody rozdane.


Dźwiękowy przewodnik po miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem to propozycja dwugodzinnego spaceru po Warszawie śladami kompozytora. Ciepły głos Andrzeja Krusiewicza prowadzi do miejsc, w których Fryderyk Chopin mieszkał, uczył się, bawił i komponował. Wędrówce towarzyszy muzyka artysty. Udział w nagraniach wzięli znani dziennikarze, muzykolodzy, znawcy Chopina oraz polscy pianiści, którzy dzielą się swoim osobistym stosunkiem do Chopina i do Warszawy z czasów jego młodości. W trakcie tej magicznej podróży, dzięki licznym anegdotom, muzyce oraz dodatkowym efektom dźwiękowym jak gwar ulicy, czy śpiew ptaków, można cofnąć się do dziewiętnastowiecznej Warszawy i poznać młodość jednego z najwybitniejszych warszawiaków.


fot. Waldemar Panów

fot. Waldemar Panów

„Niewiele osób uświadamia sobie, że jeden z największych Polaków żył i dorastał w Warszawie i emocjonalnie był z nią bardzo związany. Audioprzewodnik ma pokazać Warszawę jego oczami: tajemniczą, inspirującą, pełną uroku i ukochaną. Chopin był sercem i duszą związany z naszym miastem, a kto o tym pamięta? Chcemy to zmienić!” – mówi Katarzyna Garbarska-Nowicka, p.o. Naczelnika w Biurze Promocji Miasta.

Dla wygody użytkowników pliki audioprzewodnika podzielone są według kolejnych 14 przystanków na trasie spaceru: Ogród Saski, Pałac Saski, Pałac Kazimierzowski, Pałac Czapskich/Krasińskich, Kościół Wizytek, Pałac Prezydencki, Konserwatorium Warszawskie, Kawiarnie przy ul. Miodowej, Plac Krasińskich, Ulica Kozia, Poczta Saska, Kościół Świętego Krzyża, Pałac Zamoyskiego, Pomnik Chopina w Łazienkach.

Ci którym nie uda się wygrać oryginalnie wydanej mapki i płyty z przewodnikiem, mogą ściągnąć przewodnik w plikach mp3 ze strony: www.um.warszawa.pl/chopin2010.

Gadżety to elementy promocyjne wspierające przyszłoroczne obchody dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W 2010 roku odbędzie się również XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina oraz otwarte zostanie muzeum jego imienia.

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR