Warszawa Chopina – konkurs – rozstrzygnięty

W 2010 roku będziemy obchodzić dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało z tej okazji szereg atrakcji, a wśród nich audioprzewodnik, czyli dwugodzinny spacer po Warszawie śladami Fryderyka Chopina.

Audioprzewodnik już dzisiaj może trafić w Wasze ręce. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie. Do wygrania zestawy w których oprócz audioprzewodnika, będą także chopinowskie gry komputerowe oraz oryginalnie zaprojektowane przypinki odgrywające utwory Chopina w wersji elektro!


Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na następujące pytanie:

Od którego roku organizowany jest pianistyczny konkurs chopinowski w Warszawie?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl

Obok odpowiedzi prosimy również podać swoje imię i nazwisko, miasto oraz numer telefonu. Zwycięców powiadomimy e-mailem.

Uwaga: konkurs został rozstrzygnięty. Nagrody rozdane.


Dźwiękowy przewodnik po miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem to propozycja dwugodzinnego spaceru po Warszawie śladami kompozytora. Ciepły głos Andrzeja Krusiewicza prowadzi do miejsc, w których Fryderyk Chopin mieszkał, uczył się, bawił i komponował. Wędrówce towarzyszy muzyka artysty. Udział w nagraniach wzięli znani dziennikarze, muzykolodzy, znawcy Chopina oraz polscy pianiści, którzy dzielą się swoim osobistym stosunkiem do Chopina i do Warszawy z czasów jego młodości. W trakcie tej magicznej podróży, dzięki licznym anegdotom, muzyce oraz dodatkowym efektom dźwiękowym jak gwar ulicy, czy śpiew ptaków, można cofnąć się do dziewiętnastowiecznej Warszawy i poznać młodość jednego z najwybitniejszych warszawiaków.


fot. Waldemar Panów

fot. Waldemar Panów

„Niewiele osób uświadamia sobie, że jeden z największych Polaków żył i dorastał w Warszawie i emocjonalnie był z nią bardzo związany. Audioprzewodnik ma pokazać Warszawę jego oczami: tajemniczą, inspirującą, pełną uroku i ukochaną. Chopin był sercem i duszą związany z naszym miastem, a kto o tym pamięta? Chcemy to zmienić!” – mówi Katarzyna Garbarska-Nowicka, p.o. Naczelnika w Biurze Promocji Miasta.

Dla wygody użytkowników pliki audioprzewodnika podzielone są według kolejnych 14 przystanków na trasie spaceru: Ogród Saski, Pałac Saski, Pałac Kazimierzowski, Pałac Czapskich/Krasińskich, Kościół Wizytek, Pałac Prezydencki, Konserwatorium Warszawskie, Kawiarnie przy ul. Miodowej, Plac Krasińskich, Ulica Kozia, Poczta Saska, Kościół Świętego Krzyża, Pałac Zamoyskiego, Pomnik Chopina w Łazienkach.

Ci którym nie uda się wygrać oryginalnie wydanej mapki i płyty z przewodnikiem, mogą ściągnąć przewodnik w plikach mp3 ze strony: www.um.warszawa.pl/chopin2010.

Gadżety to elementy promocyjne wspierające przyszłoroczne obchody dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W 2010 roku odbędzie się również XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina oraz otwarte zostanie muzeum jego imienia.