Trojanie – wygraj bilety na transmisję opery z Nowego Jorku w Krakowie – rozstrzygnięcie

5 stycznia o godz. 17.45 w krakowskim Kinie Kijów.Centrum można będzie obejrzeć transmisję opery Hectora Berlioza pt. Trojanie na żywo z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na transmisję. Bilety otrzyma czwarta osoba, która poprawnie odpowie na pytanie:

Jaki zawód, według planów swojego ojca, miał wykonywać Hector Berlioz?

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Trojanie.

ROZSTRZYGNIĘCIE:

Bilety na operę otrzymuje pan Tomasz Krzyworzeka. Gratulujemy!

The Metropolitan Opera: Live in HD (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Metropolitan Opera: Live in HD (źródło: materiały prasowe organizatora)

Epicka opowieść o wojnie trojańskiej. Uznana produkcja Franceski Zambello z 2003 r. powraca na deski Met. Eneasz (tenor Marcello Giordani) opuszcza ruiny Troi, wyruszając po nowe wyzwania północnoafrykańskim królestwie Kartaginy. W roli wieszczki Kasandry Debra Voight, a Susan Graham debiutuje w roli Dydony, królowej Kartaginy o złamanym sercu.

Przedsięwzięcie The Metropolitan Opera: Live in HD zadebiutowało w 2006 roku pokazem Czarodziejskiego fletu Wolfganga Amadeusza Mozarta. The Metropolitan Opera (zwana w skrócie MET) nawiązała w ten sposób do bogatej, ponad 70-letniej tradycji transmisji radiowych tej sceny. Spektakl obejrzało 30 tys. widzów, zgromadzonych w 150 salach na terenie Stanów Zjednoczonych. Ogromny sukces kasowy i frekwencyjny tego wydarzenia sprawił, że wkrótce przyłączyły się do niego kolejne kina i teatry, także spoza nowego kontynentu. The Los Angeles Times opisał to wydarzenie jako nową jakość w sztuce.

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najsławniejszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w dziesiątkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów.

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator: Kino Kijów.Centrum w Krakowie

The Metropolitan Opera: Live in HD – Trojanie
Muzyka: Hector Berlioz
Dyryguje: Fabio Lisi
Obsada: Deborah Voigt (Cassandra), Susan Graham (Dido), Marcello Giordani (Aeneas), Dwayne Croft (Coroebus), Kwangchul Youn (Narbal)
5 stycznia 2013 r., godz. 17.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków