Trevor Noah „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” – rozstrzygnięcie

Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA to historia o tym, jak z psotnego chłopca wyrasta niespokojny młody człowiek, szukający swojego miejsca w brutalnym świecie, w którym nie powinien był się urodzić. To również opowieść o jego relacji z nieustraszoną i zbuntowaną matką, pragnącą za wszelką cenę uchronić syna przed biedą i przemocą, której sama stała się ofiarą.

W naszym konkursie mamy dla Was trzy egzemplarze książki! Wystarczy, że odpowiecie na jedno pytanie: jaki tytuł nosi film dokumentalny, którego bohaterem w 2012 roku został Trevor Noah?

Odpowiedzi ślijcie pod adres konkurs@o.pl w temacie wiadomości wpisując Trevor Noah. Egzemplarze otrzymają pierwsze trzy osoby, które napiszą do nas z poprawną odpowiedzią.

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.
Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/ Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Egzemplarze książki otrzymują Panie Anna Fochtman i Barbara Kiryjczuk oraz Pan Piotr Cichecki.

Trevor Noah, „Nielegalny”, Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2018 (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Trevor Noah, „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA”, Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2018 (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Zebrane w Nielegalnym opowieści są na przemian dowcipne, dramatyczne i głęboko poruszające. Trevor z błyskotliwym humorem i bezwzględną szczerością ukazuje osobliwy świat swojej młodości, pełen sporów rasowych, plemiennych, ale i specyficznej religijności. Przeplatające się historie składają się na wzruszający i zabawny portret chłopaka, który toruje sobie drogę w ułomnym i niebezpiecznym świecie, uzbrojony jedynie w bystry dowcip, życzliwy stosunek do ludzi oraz bezwarunkową miłość matki. Opowieść Noaha to afirmacja życia we wszystkich jego przejawach.

Organizatorzy konkursu: O.pl i Grupa Wydawnicza Foksal