Wybierz i wygraj – biografię lub najnowszą powieść Mario Vargasa Llosy – rozstrzygnięcie

3 listopada w Wydawnictwie Znak swą premierę miała biografia Mario Vargasa Llosy autorstwa Tomasza Pindla. Tego samego dnia ukazała się też najnowsza powieść noblisty zatytułowana Dyskretny bohater.

Mamy dla Państwa po dwa egzemplarze każdej z książek. Wygrają czterej pierwsi czytelnicy, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe: Jaką nazwę nosi audycja radiowa, której współautorem jest Tomasz Pindel?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybraną książką czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Mario Vargas Llosa. Książki będą do odebrania w redakcji portalu O.pl (w Krakowie).

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane od użytkowników, którzy uprzednio polubią profil O.pl na Facebooku.
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Joanna Musiałowska, Katarzyna Czarnecka (Dyskretny bohater) oraz Ela Dynak i Elżbieta Kmiecik (Mario Vargas Llosa. Biografia). Gratulujemy!

Tomasz Pindel „Mario Vargas Llosa. Biografia” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Tomasz Pindel „Mario Vargas Llosa. Biografia” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Mario Vargas Llosa. Biografia

Tomasz Pindel stworzył portret wybitnego pisarza, polityka, a także męża i ojca, buntownika i skandalisty, człowieka niepokornego i pełnego sprzeczności. Dotarł nie tylko do samego pisarza, ale także do jego rodziny, przyjaciół i wrogów oraz uzyskał pełny dostęp do jego osobistych archiwów. Nie unikał tematów kontrowersyjnych i drażliwych, ujawniając niepublikowane dotąd fakty z prywatnego życia noblisty.

Zawsze wydawało mi się, że pisanie o życiu innego człowieka zawiera w sobie dużą dozę bezczelności, zwłaszcza kiedy miałem w końcu stanąć twarzą w twarz z takim człowiekiem i powiedzieć: Dzień dobry, pierwszy raz mnie pan na oczy widzi, ale właśnie piszę pańską biografię i chciałbym dopytać o parę drobiazgów… Ale mówiąc szczerze, jak o tym teraz myślę, to mam wrażenie, jakbym jednak tego nie przeżył, tylko o tym przeczytał…

Tomasz Pindel

Tomasz Pindel – autor powieści i publikacji literaturoznawczych, do niedawna wykładowca Katedry Ameryki Łacińskiej UJ. Specjalizuje się w przekładach literatury latynoskiej. Pracownik Instytutu Książki, współpracuje z Gazetą Wyborczą i Tygodnikiem Powszechnym.

Mario Vargas Llosa „Dyskretny bohater” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Mario Vargas Llosa „Dyskretny bohater” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Dyskretny bohater

Biznesmen Felicito Yanaque, zakochany do szaleństwa w uwodzicielskiej Mabel, podejmuje nierówną walkę z bezwzględnym szantażystą. Don Rigoberto i ponętna Lukrecja całe dnie spędzają w łóżku, nie podejrzewając zagrożenia, jakim jest tajemniczy przyjaciel ich syna Fonsita. Tymczasem w innej części Peru sędziwy Ismael Carrera płata swoim synom szatańskiego figla, planując perfidną zemstę. Kto z nich okaże się dyskretnym bohaterem?

W najnowszej, trzymającej w napięciu powieści Mario Vargas Llosa serwuje wykwintny koktajl tajemnic, namiętności i zemsty, gdzie miłość i zdrada noszą jedno imię. Noblista wodzi czytelnika za nos, snując intrygę, w której wszyscy są podejrzani. Ta powieść spodoba się miłośnikom Szelmostw niegrzecznej dziewczynki i Pochwały macochy.

Mario Vargas Llosa – laureat Literackiej Nagrody Nobla w 2010 roku, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy. Autor bestsellerowych powieści (m.in. Miasto i psyCiotka Julia i skrybaRozmowa w KatedrzeMarzenie Celta), publicysta i polityk.

Tomasz Pindel Mario Vargas Llosa. Biografia
Premiera: 3 listopada 2014 roku
Wydawnictwo Znak

Mario Vargas Llosa Dyskretny bohater
Premiera: 3 listopada 2014 roku
Wydawnictwo Znak

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Znak