Wygraj album Katarzyny Borek i Wojciecha Orszewskiego – Tempus Fantasy – rozstrzygnięcie

3 czerwca ukazał się album Katarzyny Borek i Wojciecha Orszewskiego Tempus Fantasy. Dwoje wybitnych, polskich artystów – pianistka klasyczna i przedstawiciel sceny elektronicznej budzą wrażliwość w projekcie, który odważnie łamie stereotypy.

Mamy dla Państwa 3 egzemplarze płyty. Wygra trzeci, siódmy i dziewiąty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie: Jak nazywa się artysta multimedialny tworzący instalacje video do projektu Tempus Fantasy?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem i adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Tempus Fantasy.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: płyty otrzymują Karolina Wierzbowska, Anna Stefańska i Mariusz Jarząbek. Gratulujemy!

„Tempus Fantasy", Katarzyna Borek, Wojciech „Vojto Monteur" Orszewski (mat. prasowe Warner Music Poland)

„Tempus Fantasy", Katarzyna Borek, Wojciech „Vojto Monteur" Orszewski (mat. prasowe Warner Music Poland)

Prestiż i piękno muzyki klasycznej w połączeniu z nowoczesnością muzyki elektronicznej to ekscytująca mieszanka artystyczna. Katarzyna Borek i Wojciech Orszewski zapewniają słuchaczom niespotykaną dawkę muzycznych doznań. Tempus Fantasy to unikatowy, multidyscyplinarny projekt artystyczny, w którym muzyka mówi w sposób świeży i bezpośredni.

Reprezentujemy odmienne gatunki muzyki i sztuki wizualnej. Każdy z nas zdobył duże doświadczenie na scenie polskiej i międzynarodowej, występując przed bardzo różnorodną publicznością, włączając najbardziej prestiżowe sale koncertowe i wydarzenia muzyczne w Europie i Azji. Postanowiliśmy to wykorzystać, aby połączyć kontrastujące gatunki: muzykę klasyczną z nowoczesną elektroniką i projekcją video art. – mówi Katarzyna Borek, a Wojtek Orszewski dodaje – Nasz projekt to wyraz wiary w to, że muzyka nie zna granic i może połączyć ludzi pochodzących z różnych środowisk.

Artyści w swoich inspiracjach odwołują się do szeroko pojętej muzyki klasycznej, ambientowej i transowej. Eksperymentują, starając się przedstawić nowe brzmienia muzyki klasycznej poprzez niekonwencjonalne zestawienie jej w aranżacji z muzyką elektroniczną, która w dobie XX i XXI wieku wpisała się zarówno w najbardziej awangardowe kierunki sztuki, jak i w nurt kultury masowej. Duet zabiera nas w fascynującą podróż, w której wokół tematów klasycznych kompozytorów, budują zupełnie nową, zaskakującą w swoim wymiarze aranżację. Dzieła wykonywane są w wersji oryginalnej, a następnie przetwarzane na zasadzie improwizacji z elektroniką komputerową, lub innymi instrumentami, które w czasie rzeczywistym wpływają na brzmienie fortepianu, dzięki użyciu zaawansowanych technologicznie procesorów efektowych. Różnorodność gatunków muzyki elektronicznej pozwala przewidzieć, że album tworzony w ten sposób będzie przedstawiać odrębną opowieść, intrygujące interpretacje oryginalnych kompozycji.

Album Classics & Electronica – Tempus Fantasy
Katarzyna Borek, Wojciech Vojto Monteur Orszewski
Premiera: 3 czerwca 2014 roku
Warner Music Poland

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Warner Music Poland