Wygraj bilety na Taniec albatrosa w warszawskim Teatrze Współczesnym! – rozstrzygnięcie

Gérald Sibleyras, niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami. 3 i 4 lutego sztukę Taniec albatrosa w reżyserii Macieja Englerta będzie można obejrzeć w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Mamy dla Państwa po dwa podwójne zaproszenia na każdy dzień. Wygrają dziesiąta, piętnasta, dwudziesta i dwudziesta piąta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Kiedy odbyła się polska prapremiera spektaklu Taniec albatrosa w Teatrze Współczesnym w Warszawie?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy podać: Taniec albatrosa.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Marek Nowak, Bogdan Lider, Marcin Grabowski i Marek Nowak. Gratulujemy!

„Taniec albatrosa”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

„Taniec albatrosa”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to – jak to bywa u tego autora – jakoś dziwnie znajomi.

„Firma” (to dla młodszych internautów-teatromanów – tak w teatralnym żargonie nazywany jest Teatr Współczesny) jest jednym z niewielu już teatrów, w których dba się o ginącą sztukę scenicznego dialogu, wzajemnego zesłuchania i wynikających z niego reakcji na sceniczne działanie partnera. W Tańcu albatrosa czwórka aktorów bez scenograficznych czy kostiumowych podpórek może charakteryzować granych przez siebie ludzi wyłącznie tym, jak ze sobą rozmawiają.

Tomasz Mościcki, Ryk wyleniałego albatrosa, Teatralny.pl

Gérald Sibleyras jest współczesnym francuskim autorem dramatów, scenariuszy i słuchowisk radiowych. Pierwsze jego sztuki teatralne – Le Béret de la Tortue (Beret z żółwia) i Un petit jeu sans conséquence (Ryzykowna zabawa) – powstały przy współpracy Jeana Della. Ta druga stała się wielkim sukcesem – w 2003 otrzymała kilka nominacji do najważniejszej francuskiej nagrody teatralnej, Molierów, przerobiona została również na film. Kolejna sztuka, Le Vent des Peupliers (Wiatr w topolach), już samodzielnie napisana przez Sibleyrasa, również nominowana do Molierów, zaadaptowana została przez Toma Stopparda (angielski tytuł – Heroes) i z Johnem Hurtem w jednej z ról wystawiona z ogromnym sukcesem w Londynie (nagroda Laurence’a Oliviera w kategorii Najlepsza Nowa Komedia w 2006). Następna sztuka Sibleyrasa, L’Inscription (Napis), miała swoją premierę w 2004 w paryskim teatrze Petit Montparnasse i podobnie jak poprzednie sztuki tego autora zebrała kilka nominacji do Molierów i nagrodę za jedną z ról. Polska prapremiera odbyła się w Teatrze Współczesnym w Szczecinie w 2005. Taniec albatrosa (La danse de l’albatros) miał swoją premierę w Paryżu w roku 2006 i był hitem sezonu (dwie nominacje do nagród Moliera – dla autora i jednej z ról).

Organizator konkursu: O.pl
współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie