Wybierz się na Taniec Albatrosa w Teatrze Współczesnym w Warszawie! – rozstrzygnięcie

Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza na spektakl Taniec Albatrosa Géralda Sibleyras’a w reżyserii Macieja Englerta. Z okazji setnego przedstawienia tej sztuki mamy dla Państwa po dwa podwójne bilety na 9 i 10 lutego.

Wygrają czwarta, jedenasta, piętnasta i dwudziesta osoba, które poprawnie podadzą tytuł dowolnego spektaklu reżyserowanego przez Macieja Englerta w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Taniec Albatrosa.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Grażyna Więch, Marek Czumaj, Lilianna Jemiołkowska, Gerard Biskupski. Gratulujemy!

„Taniec Albatrosa”, reż. Maciej Englert, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Taniec Albatrosa”, reż. Maciej Englert, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gérald Sibleyras, niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem styka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami. Zoolog zajmujący się gatunkami na wymarciu z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to – jak to bywa u tego autora – jakoś dziwnie znajomi.

Gérald Sibleyras jest współczesnym francuskim autorem dramatów, scenariuszy i słuchowisk radiowych. Pierwsze jego sztuki teatralne powstały przy współpracy Jeana Della: Le Béret de la Tortue („Beret z żółwia”), Un petit jeu sans conséquence (w Polsce grana pod tytułem Ryzykowna zabawa). Ta druga stała się wielkim sukcesem: otrzymała kilka nominacji do najważniejszej francuskiej nagrody teatralnej, Molierów, została również przerobiona na film. Kolejna sztuka, Le Vent des Peupliers (Wiatr w topolach), już samodzielnie napisana przez Sibleyrasa, również nominowana do Molierów, zaadaptowana została przez Toma Stopparda i z Johnem Hurtem w jednej z ról wystawiona z ogromnym sukcesem w Londynie (nagroda Laurence’a Oliviera w kategorii Najlepsza Nowa Komedia). Następna sztuka Sibleyrasa, L’Inscription (Napis), miała swoją premierę w 2004 roku w paryskim teatrze Petit Montparnasse i podobnie jak poprzednie sztuki tego autora zebrała kilka nominacji do Molierów. Polska prapremiera odbyła się w Teatrze Współczesnym w Szczecinie w 2005, grana była też w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Taniec albatrosa miał premierę w Paryżu w 2006 i był hitem sezonu (dwie nominacje do nagród Moliera: dla autora i za jedną z ról).

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie