Zdobądź bilety na spektakl Taniec albatrosa w Warszawie! – rozstrzygnięcie

Gérald Sibleyras, niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie oferowanych przez kolorowe pisemka, zaprasza na spotkanie z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami. 10 i 12 maja sztukę Taniec albatrosa w reżyserii Macieja Englerta będzie można obejrzeć w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Mamy dla Państwa po dwa podwójne zaproszenia na każdy dzień. Wygrają cztery pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jak brzmi oryginalny tytuł sztuki Géralda Sibleyrasa, która została zaadaptowana przez Toma Stopparda i wystawiona w Londynie?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Taniec albatrosa.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultur

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Marek Rabczyński, Grażyna Więch, Adam Falkowski, Jacek Czabaj. Gratulujemy!

„Taniec albatrosa”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

„Taniec albatrosa”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

Zoolog zajmujący się gatunkami na wymarciu wraz z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to – jak to bywa u  Sibleyrasa – jakoś dziwnie znajomi.

Smutne to przedstawienie, choć jest przecież wybornie zagraną komedią. Jednym z celniejszych i boleśniejszych spostrzeżeń Rochefoucaulda jest to: nasza nędza nie w tym, że się starzejemy. Ona polega na tym, że wciąż pozostajemy młodzi. I jeszcze jedno, pozostające z poprzednim w niepokojącym związku: jesteśmy tak przyzwyczajeni grać komedię wobec drugich, iż w końcu gramy komedię wobec samych siebie.

Tomasz Mościcki, Ryk wyleniałego albatrosa, Teatralny.pl

Organizator konkursu: O.pl
współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie