Wygraj bilety na koncert Tango Extremo Kwintet z gościnnym udziałem Włodka Pawlika

27 czerwca o godz. 20.00 Polsko-Niderlandzka Fundacja MMusic z Holandii zaprasza do Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny na koncert Tango Extremo Kwintet. Gościem specjalnym  będzie pianista Włodek Pawlik, który razem z muzykami z Niderlandów, porwie publiczność do tańca w rytmie tanga. Muzycy zagrają utwory znane polskiej publiczności w zupełnie nowej aranżacji. To jedyny taki koncert z udziałem naszego najbardziej utytułowanego muzyka jazzowego ostatniego roku!

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na koncert. Wygra pierwszy i dziesiąty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe:  Z czyjej inicjatywy powstała grupa Tango Extremo?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Tango Extremo.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Michał Mielnik i Robert Romanowicz. Gratulujemy!

Tango Extremo, plakat trasy koncertowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tango Extremo, plakat trasy koncertowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od chwili powstania Tango Extremo w 2003, zespół przeszedł spora odmianę. Występował na prawie wszystkich scenach w Holandii. Koncertowali również poza granicami Królestwa Niderlandów. Tanya Schaap od początku była motorem artystycznym tego zespołu. Skład grupy jest dosyć niekonwencjonalny, co daje sporo możliwości i niezwykle unikalne brzmienie.

Tango Extremo prezentuje bardzo zróżnicowany repertuar. To mieszanka muzyki klasycznej, jazzu, muzyki Brazylijskiej i tango nuevo. Przez lata swojego istnienia, grupa wyspecjalizowała się w muzyce z Argentyńskiego regionu Rio de la Plata. Trudno sobie wyobrazić muzyczny krajobraz Niderlandów bez Tango Extremo, które koncertuje na największych scenach, festiwalach jazzowych, klasycznych salach koncertowych i salonach tango.

Grupa współpracuje z wieloma uznanymi muzykami na całym świecie.  Wśród kompozytorów i aranżerów Tango Extremo, znajdują się tacy muzycy jak: Martin Fondse, Ilja Reijngoud, Onno Krijn, Renard Aust, Wim Warman (Holandia) Tomás Gubitch (Argentyna), Gustavo Mozzi (Argentyna), Francesco Venerucci (Włochy), Felipe Perez Santiago (Meksyk).

Tango Extremo koncertowało w wielu krajach świata. Słuchała ich publiczność w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Meksyku, Turcji, Kurdystanu, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Południowej Korei, Urugwaju, Portugalii, Irlandii, Rosji, Południowej Afryki, Botswany czy Chin (m.in. Beijing, Shanghai, Ningbo, Hefei czy Nanjing). W Chinach pojawili się ponownie jesienią 2014 roku.

W roku 2009, wystąpili, jako jedyna „nie-Argentyńska grupa” na festiwalu Buenos Aires Tango Festiwal w Argentynie: najbardziej prestiżowego festiwalu tanga na świecie.

W 2011 Tango Extremo zaprezentowało swój nowy program pt. „Viva la Vida!” na deskach holenderskich teatrów, ale i w Islandii, Grenlandii, na Arubie, Sint Maarten, w Wenezueli, Ekwadorze i w Kolumbii. W 2012 grupa zaprezentowała swój szósty album pt. „Toujours Bizarre” i w wyruszyła z tym materiałem na koncerty do Boliwii, Niemiec i Szwajcarii. W 2014 Tango Extremo występowało z miesięczną trasą koncertową w Chinach. Od roku 2013 grupa nieustannie koncertuje na całym świecie, jednocześnie prezentując na deskach holenderskich teatrów nowe programy pt. „Maestros” i „Havana”.

Tango Extremo Kwintet z gościnnym udziałem Włodka Pawlika
27 czerwca 2015 r. o godz. 20.00
Fabryka Trzciny
Warszawa

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Fabryka Trzciny