Zdobądź Wybór poezji Tadeusza Różewicza z Ossolineum! – rozstrzygnięcie

W marcu Wydawnictwo Ossolineum opublikowało Wybór poezji Tadeusza Różewicza w opracowaniu Andrzeja Skrendy. W jego odczytaniu biografia Różewicza jest częścią dzieła poety, tak ściśle z nim zrośniętą, że nie daje się zeń wypreparować.

Mamy dla Państwa dwa egzemplarze książki. Wygrają szósta i dziesiąta osoba, które poprawnie podadzą tytuł ostatniego tomu poetyckiego Tadeusza Różewicza.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Różewicz. Uwaga! Jest możliwość odbioru osobistego nagrody podczas wernisażu wystawy Stankiewicz – Różewicz – Stankiewicz i panelu Różewiczowskiego w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu 11 kwietnia.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Patryk Szaj i Anna Artymowska. Gratulujemy!

Tadeusz Różewicz, „Wybór poezji” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Tadeusz Różewicz, „Wybór poezji” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Kiedy myślę o poezji w ogóle, myślę o Mickiewiczu, kiedy myślę o poezji polskiej, myślę o Mickiewiczu”. To wielce znaczące wyznanie, mowa przecież o największym poecie polskiego romantyzmu, czyli epoki, wobec której Różewicz pozostaje tak bardzo krytyczny, że często niemal obrazoburczy. Oczywiście to, co Różewicz ma do powiedzenia o Mickiewiczu, dalekie jest od afirmacji przesłania mówiącego, że Polska jest Chrystusem narodów. Historia twórczości Mickiewicza skupia się dla niego w Lozannie, a zatem kulminuje w pytaniu, dlaczego największy poeta porzuca literaturę.

Ze Wstępu Andrzeja Skrendy

Więcej na temat Wyboru poezji Tadeusza Różewicza w serwisie news.o.pl

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Ossolineum