Wygraj bilety na film otwarcia Tygodnia Kina Hiszpańskiego w Kinie pod Baranami – rozstrzygnięcie

10 marca o godz 19.00 krakowskim Kinie pod Baranami odbędzie się pokaz filmu Sześć razy Emma w reż. Roberto Péreza Toledo, który rozpocznie Tydzień Kina Hiszpańskiego. Trzynasta edycja przeglądu umożliwi zapoznanie się z tamtejszym kinem współczesnym we wszystkich jego odsłonach.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na film otwarcia. Bilety wygra trzeci czytelnik, który wymieni swoich dwóch ulubionych reżyserów hiszpańskojęzycznych.

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Sześć razy Emma.

Rozstrzygnięcie:

Podwójne zaproszenie na film otrzymuje Anna Kreczmer. Gratulujemy!

13. Tydzień Kina Hiszpańskiego - plakat (źródło: materiały prasowe)

13. Tydzień Kina Hiszpańskiego - plakat (źródło: materiały prasowe)

Przegląd podzielony został na trzy sekcje. Blok dokumentalny jest jednym z tradycyjnych i nieustannie cieszących się popularnością. W tym roku w roli głównej – Kobieta. Ta znana, uwielbiana i adorowana, jak Ava Gardner (Niech ta noc nigdy się nie kończy), Evita – piękna, fascynująca i… zaplątana w politykę (Tęczowa podróż Evity). Również kobieta bezimienna – odważna i walcząca o prawo do wolności (Żyć na całość). Warto je poznać. Jak co roku, jedna z sekcji przeglądu poświęcona będzie kinematografii wybranego regionu Hiszpanii. Tym razem w programie znajdą się filmy reprezentujące Współczesne Kino Galicyjskie, gdzie różnorodność tematów i nastrojów łączy jedno: wspaniałe pejzaże zielonej Galicji (Crebinsky) wraz z jej stolicą, Santiago de Compostela (18 spotkań przy stole). Najważniejszą częścią przeglądu pozostaje Nowe Kino Hiszpańskie, w ramach której zaprezentowane zostaną najciekawsze hiszpańskie tytuły ostatnich 2-3 lat, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce.

Tegorocznej edycji przeglądu towarzyszyć będzie specjalne wydarzenie dla najmłodszych widzów – Baranki w Hiszpanii. Jednym ze zwyczajów wielkanocnych w różnych regionach Hiszpanii jest masowe granie na bębnach w grupach liczących setki albo tysiące ludzi zgromadzonych na wielkich placach miejskich. W związku ze zbliżającymi się świętami, Baranki Dzieciom zapraszają najmłodszych widzów na wspólne koncertowanie na bębnach, tuż po projekcji bajek w niedzielę, 10 marca o godzinie 11.00.

13. Tydzień Kina Hiszpańskiego
Od 10 do 16 marca 2013 roku
Kino pod Baranami w Krakowie

Film otwarcia:
10 marca, godz. 19.00 –  Sześć razy Emma, reż. Roberto Péreza Toledo, Hiszpania 2011, 87′

  • Organizator Konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
  • Współorganizator Konkursu: Kino Pod Baranami w Krakowie